"Seltsimees laps" noppis Busani filmifestivalil võimsa auhinna

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

"Seltsimees laps".

FOTO: Kaader Filmist/Amrion OÜ

Moonika Siimetsa mängufilmidebüüt "Seltsimees laps", kus väikest Leelot mängib Helena Maria Reisner ja mis vändatud suuresti Lääne-Virumaal, võitis maailma ühel olulisemal filmifestivalil Busanis Lõuna-Koreas publikupreemia, mis on ühtlasi festivali ihaldatumaid auhindu, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"On see vast üllatus, et meie väikse Eesti lugu puudutas Aasia suurima filmifestivali publiku südameid sedavõrd, et nad "Seltsimees lapse" lemmikuks valisid. Olen kogu hingest tänulik kõigile nii Busanis kui Eestis. See on üks ilusamaid ja suuremaid tunnustusi, mis režissöörile osaks võib saada, sest kes oleksime meie, filmitegijad, ilma oma vaatajateta," kommenteeris filmi režissöör Moonika Siimets vahetult pärast auhinna vastuvõttu. 

"Seltsimees lapse" produtsent Riina Sildos, kes oli ka ise Busanis kohal, vahendas, et eestlaste südamed võitnud film sai Lõuna-Koreas erakordselt sooja vastuvõtu osaliseks. "Kõik festivalil osalenud filmitegijad tõdesid, et Busani publik on eriti soe, tähelepanelik, aktiivne ja haritud. Publik oskas küsida väga täpseid ja detailseid küsimusi, mida oli nii palju, et me ei jõudnud kõigile vastatagi. Kõik kiitsid peaosatäitjat Helena Maria Reisnerit, kunstnikutööd ja loomulikult Moonika Siimetsa," rääkis Sildos. "Kuna eestlasi ja korealasi ühendab sarnane ajalugu, oli publik ka väga emotsionaalne. Näha ja tunda oli, et filmi teema läks kohalikele väga korda," lisas produtsent. 

Tagasi üles