Politseikoer Nacho tabas metsast roolijoodiku

Eva Samolberg
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tubli koer Nacho koos peremehega.
Tubli koer Nacho koos peremehega. Foto: Ida prefektuur

Ööl vastu 16. oktoobril eiras 33-aastane joobes juht Kunda linnas politsei peatumismärguannet ning põgenes. Metsa peitu jooksnud juhi pidas kinni politsei teenistuskoer Nacho.

Öösel kella 1.40 paiku märkasid Kunda linnas patrullinud politseinikud kahtlase sõidustiiliga Volkswagen Passatit ja neil tekkis kahtlus, et juht võib olla joobes. Politseinikud andsid juhile peatumismärguande, mida mees eiras ning jätkas sõitu. Pärast kümmekond minutit kestnud tagaajamist, mis kulges läbi linna ja külavaheteede, sõitis mees vastu liiklusmärki ning tema juhitud auto rehv purunes. Mees põgenes autost, milles viibis ka kaasreisija, ning jooksis metsa. Kaasreisija, 20-aastane naine jäi autosse.

Rakvere politseijaoskonna patrullitalituse juht Reigo Loginov sõnas, et kuigi koera sündmuskohale jõudes oli mehe põgenemisest möödunud ligi tund, võttis Nacho kohe jälje üles. "Nacho ja koerajuht Raul Bamberg asusid jälgi mööda teele ning jõudsid kahe kilomeetri kaugusele metsa. Koer andis märku, et otsitav võib olla läheduses, kuid mees politseinike korralduste ja hoiatuste peale peidust välja ei tulnud," rääkis patrullitalituse juht.

Paari minuti pärast pidas Nacho mehe kinni. Mees üritas koera ka lüüa, kuid see tal ei õnnestunud. Mehele osutati metsas esmaabi, ka pärast vaatasid arstid ta üle ning seejärel toimetati ta arestimajja.

Politsei alustas süüteomenetlust. Juhi täpne joove selgub ekspertiisis.

Reigo Loginov sõnas, et on äärmiselt vastutustundetu joobeseisundis rooli istuda ning hirmust politsei ees veel raskemaid rikkumisi toime panna. "Joobes juhil jagub autorooli istudes julgust küll, kuid vilkureid nähes saadakse oma teo tõsidusest aru. Selle asemel, et oma tegude eest vastutust kanda, sõitis mees politsei eest ära, põhjustas liiklusõnnetuse ja põgenes. Kõige selle juures pani ta ohtu ka oma kõrvalreisija," kirjeldas Loginov juhi vastutustundetut käitumist.

"Mees otsustas ka metsas peitu jääda ja politseinike korraldusele mitte alluda ning koges hoopis valusamaid tagajärgi, mis kaasnevad koera poolt kinnipidamisega," lisas Loginov.

Tänavu on politseinikud Lääne-Virumaal autoroolist kõrvaldanud 341 joobes juhti, mida on paraku 61 võrra rohkem, kui eelmisel aastal. Kriminaalses joobes juhte on tabatud 156, kellest kaks olid tarvitanud narkootikume.

Politseikoer Nacho on kuueaastane ning on oma oskuste demonstreerimisega rõõmustanud paljusid lapsi ja täiskasvanuid. 2017. aastal leidis Nacho Ida-Virumaal kodust lahkunud 15-aastase neiu, kelle elu võis tema tervisliku seisundi tõttu olla ohus.

Tagasi üles