P, 4.06.2023

Eesti lastekirjanduse keskus kutsub ette lugema

Kristi Ehrlich
, tegevtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Raamatud. 
Raamatud. Foto: Sille Annuk

Täna tähistame Eestis ettelugemise päeva, mil Eesti lastekirjanduse keskus tuletab kõigile meelde, kui tore on ette lugeda, lugemist kuulata ning kui oluline on ettelugemine lastele.

"Ettelugemine on lapse arengule ülioluline. Lisaks sellele, et see on tore peretraditsioon ja koos veedetud aeg, saab just ettelugemisest ja ühisest raamatuvaatamisest alguse lapse kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi. See on teeviit teatri-, filmi- ja teadusemaailma. Kuid ettelugemine ei ole ainult lastega seotud ühistegevus. See on sisukas ajaveetmise viis ka täiskasvanutele, kellel näiteks iselugemine on raskendatud. Jutte-luuletusi on alati tore lugeda ja kuulata, võtkem selleks vaid aega," kõneles Eesti lastekirjanuse keskuse direktor Triin Soone.

Ettelugemise päeva traditsioon sai Eesti lastekirjanduse keskuses alguse 1994. aastal. Praeguseks on päeva ideega kaasa tulnud paljud koolid, lasteaiad ja raamatukogud üle Eesti. Sel päeval korraldatakse hommikusi ettelugemisi, nii ühis- kui ka võistulugemisi.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles