N, 30.11.2023

Aseri rahvas tutvus taekwondo’ga

Merly Raudla
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Taekwondo on Aseris kenasti kanda kinnitanud.
Taekwondo on Aseris kenasti kanda kinnitanud. Foto: Erik Saar

Laupäeval peeti esmakordselt Aseri vabaajakeskuses taekwondo turniiri. Tegemist oli sparringvõistlusega, kus iga sportlane sai oma arvestuses ühe vastasega rinda pista.

Laupäeval peeti esimest korda Aseri vabaajakeskuses taekwondo turniiri. Tegemist oli sparringuga, kus iga sportlane sai oma arvestuses ühe vastasega rinda pista.

Mõni usinam osales kahes matšis ning klasside parimaid välja ei selgitatud. Kohal oli ligi 50 sportlast Kundast, Viru-Nigulast, Haljalast, Rakverest, Väike-Maarjast ja Kiviõlist.

Võistluspäeva juhatasid näidismatšiga sisse Kunda ühisgümnaasiumi õpilased ning SK Team Yong sportlased Ronald Smorodin ja Hardi Heero. Seekord osutus paremaks Smorodin.

Aseris on Viru-Nigula valla spordijuhi Ainar Sepniku sõnul spordiala harrastamiseks ideaalsed tingimused. “Kevadel treenimist alustanud kohalikud noored vajavad võistlustel osalemiseks veel erialaste oskuste praktiseerimist,” kõneles Sepnik ja lisas, et treener soovis tutvustada ala kõikidele noortele ja kohalikule rahvale. Turniir toimuski rohke publiku ja tugevate sportlaste osavõtul.

Võistlused korraldati spordiklubi Team Yong, SK Manada, spordiklubi Virumaa Taekwondo ja Aseri vabaajakeskuse koostöös. Ürituse eestvedajateks olid treenerid Marko Levtšenko ja Magnus Lehesoo, korraldamisse olid kaasatud treeningutel osalevad lapsed.

Aseri vabaajakeskuses esimest korda toimunud turniir sai positiivset tagasisidet nii sportlastelt, treeneritelt kui ka publikult ning andis korraldajatele mõtteid järgmiste võistluste ettevalmistamiseks.

Kundas tugevad juured alla saanud spordiala on SK Team Yong treeneri Marko Levtšenko eestvedamisel Kunda linnas arendatud alates 2012. aastast. Pärast omavalitsuste ühinemist ja võimaluste paranemist alustati taekwondo treeningutega sel kevadel ka Aseris.

Treeneri sõnul on sügiseks olemas stabiilne ja motiveeritud hulk noori, kes treenivad kahes vanuserühmas kaks korda nädalas.

Facebook
Comments
Tagasi üles