Ühinenud omavalitsused peavad sünnipäeva

Sünnipäevatort kirsside ja šokolaadiga.

FOTO: Internet

Haldusreformi käigus ühinenud omavalitsused peavad oma esimest sünnipäeva. Aasta tagasi, peale kohalike valimiste tulemuste väljakuulutamist, alustas uutes piirides tegutsemist 51 omavalitsust.

"Paljudel ühinenud omavalitsustel on täis saanud esimene aasta. Soovin õnne ja kiidan neid tehtud töö eest," ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. "Uue juhtimisstruktuuri ja õigusaktide loomisel on nähtud palju vaeva. Värskes rollis olemine ei ole olnud kerge, kuid sellest hoolimata on kohalikud omavalitsused suurepäraselt hakkama saanud. Loodan, et järgnev aasta on juba leebem ning kohalik elu saab areneda rahulikus, tavapärases rütmis."

Peale haldusterritoriaalset reformi jäi 213 kohaliku omavalitsuse asemel alles 79 omavalitsust: 15 linna ja 64 valda. Neist 51 peavad oma esimest sünnipäeva ühinenud omavalitsusena ning ülejäänud 28 omavalitsust jätkavad vanades piirides. Enne reformi oli alla 5000 elanikuga omavalitsusi 169 ja pärast haldusreformi jäi neid 17. Kui enne ühinemisi oli omavalitsuste keskmine elanike arv natuke üle 6000 inimese, siis pärast ühinemisi on see rohkem kui 17 000.

Tagasi üles