Tarvas püsib korvpalli esiliigas võidukursil

Renato Lindmets (valges) viskas rakverlaste viimatises võidumängus Tartus 19 punkti. Foto: Marianne Loorents

Eesti meeste esiliiga meistrivõistlustel korvpallis on põhiturniiril kolme vooru järel kolmikjuhtimine. Turniiritabeli tippu kuulub teiste hulgas meistriliigasse pääsu sihiks seadnud RSK Tarvas.

Viimati peetud mängudes panid rakverlased oma paremuse maksma KK Viimsi/Noto (104:94) ja Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (108:94) meeskonna vastu.

Eile õhtul Tartus toimunud korviderohkes kohtumises õnnestus maaülikooli palluritel küll pääseda poolajavaheajale 56:51 eduseisul, kuid Tarvas tihendas teisel poolajal kaitset ning kallutas jõuvahekorra enda kasuks. Võitjate parimatena viskasid Janis Vahter 21, Renato Lindmets ja Kristo Saage võrdselt 19 punkti. Maaülikooli edukaimana tõi Jaagup Russak 24 punkti.

Tamsalu Los Toros/TALTECH tunnistas eelmisel nädalalõpul koduväljakul sama vastase 84:67 paremust. Argo Orumaa viskas väljakuperemeeste resultatiivseimana 18 ja Joosep Russak külaliste eest 23 punkti.

Põnevust tõotavas põhiturniiri neljandas voorus ristub RSK Tarvas tee nendega sarnaselt kaotuseta püsiva KA Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnaga. Matš peetakse Rakvere spordihallis reedel, 2. novembril algusega kell 19.

Kolmas kaotuseta klubi on tosina meeskonnaga esiliigas praegu Tartu Kalev/Estiko.

Kahe võidu ja ühe kaotuse teeninud Tamsalu Los Toros/TALTECH siirdub järgmises voorus tuleval neljapäeval pealinna mängima G4S noorteliiga tiimiga, kel on ühe võidu kõrval kirjas kaks kaotust.