Külalistunnid innustavad noori valima tehnilisi erialasid

Külalistund Kadrina keskkoolis.

FOTO: Erakogu

Novembri alguses jõuavad teavituskampaania "IKT on kõikjal" külalistunnid kolme Lääne-Virumaa kooli. Projekti veab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning selle eesmärk on tutvustada gümnasistidele tehnoloogiavaldkonna erialasid ja töövõimalusi.

Kadrina keskkoolis ja Rakvere gümnaasiumis rääkis eile õpilastele oma teest IKT valdkonda ja töökogemusest Kairi Rüütel. Lisaks purustas ta mõningaid müüte, nagu et "IKT-d õpivad vaid patsiga poisid" ning "IKT erialade õppimiseks peab olema reaalainetes eriti tugev".

Kairi on Rakvere gümnaasiumi 2010. aasta vilistlane, kellel on 2015. aastast TalTechist (endine TTÜ) äritehnoloogia magistri kraad. Praegu töötab ta müügijuhtimistarkvara pakkuja Pipedrive front-end-arendajana. 

"Tarkvaraarendamine on väga huvitav töö ja kõrgelt nõutud oskus. See on lõputult arenev, tohutult võimalusi pakkuv valdkond, et oma ideed ellu viia ja suuri asju ehitada. Tarkvaraarendamine nõuab tähelepanelikkust ja sobib seetõttu kõigile, kel võimet detaile märgata, ja seda sõltumata nende soost," julgustas Rüütel noori IKT aineid õppima.

OSKA tööturu raporti järgi on Eesti tehnoloogiavaldkonna sooline struktuur meestekeskne, IKT töötajatest vaid 29 protsenti on naised. Samuti astus eelmisel aastal kõrgkooli informaatika-infotehnoloogia erialasid õppima 71 protsenti mees- ja 29 protsenti naissoost tudengeid.  

Järgmisel nädalal toimub külalistund Tapa gümnaasiumis. Sel sügisel jõuavad info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialasid ning karjäärivalikuid tutvustavad külalistunnid Lääne-Virumaa, Harjumaa, Raplamaa ja Järvamaa koolidesse.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ennekõike tüdrukutele suunatud kampaania "IKT on kõikjal" eesmärk on innustada noori senisest julgemalt kaaluma digivaldkonna erialadel kõrgkoolides õppimist ja töötamist. Kokku toimub sel ja järgmisel aastal 50 külalistundi üle Eesti ning eraldi kümme ainult tüdrukutele mõeldud töötuba tehnoloogiaettevõtetes.

Tagasi üles