Raadio Viru lõpetab tegevuse

Raadio Viru kauane programmijuht Tanel Raudla lahkus raadiost suuremate segaduste alguses 2007. aastal.

FOTO: Tairo Lutter

Lääne-Virumaal tegevust alustanud ja hiljem Ida-Virumaale kolinud Raadio Viru lõpetab tegevuse.

Lokaalraadio kuulub suurettevõtja Niko­lai Ossipenko firmale OÜ MKS Grupp.

Äriühing tegi kultuuriministeeriumile avalduse, millega soovib loobuda raadiojaamale kuni 2015. aastani eraldatud ringhäälinguloast. Ajalehe Põhjarannik andmetel oli ettevõtte käive mullu ligi 1,3 miljonit krooni, kahjum 4560 krooni.

Eelmise aasta kevadel kaalus Raadio Viru ostmist Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland. Ida-Virumaalt pärit poliitiku sõnul oli aga hind liiga kõrge ja raadiojaama tegevus kahjumlik.

2009. aasta kevadel müüs 12 aastat Raadio Viruga seotud olnud Lääne-Viru ärimees Sergei Smirnov raadiojaama osaühingule MKS Grupp.

Kultuuriministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Ave Toots-Erelt selgitas, et ministeeriumi korraldatud ringhäälingulubade konkursil sai regionaalse loa OÜ MKS Grupp kahe raadioprogrammi edastamiseks Virumaal. Mitme soovija seast valis komisjon osaühingu MKS Grupp, kes tegi toona parima pakkumise.

Virumaa Teataja küsimusele, kas vabanenud sagedustele kuulutatakse välja uus ringhäälinguloa konkurss, vastas Toots-Erelt, et kultuuriministeerium analüüsib olukorda raadioturul ja otsustab seejärel edasise tegevuse üle.

2009. aastal osales ringhäälingulubade konkursil ka Lääne-Virumaa ettevõtja Ringo Voosalu. Tema andmetel võitis Ida-Virumaa äriühing, sest kavandas teha suuremaid investeeringuid. Voosalu sõnul olid tema pakutud investeeringud umbes 20 000 krooni võrra väiksemad kui Ida-Viru konkurendi pakutud.

Voosalu tunnistas, et viimase kahe nädala jooksul on Raadio Viru endised töötajad, kes on raadioturu arenguga hästi kursis, teinud talle ettepaneku lokaalraadiole taas elu sisse puhuda. “Ma ei ole veel otsustanud,” lisas Voosalu.

Raadio Viru sündis 1. jaanuaril 1998. aastal kahe kohaliku raadiojaama Raadio-Viroonia (kunagine Viru-R-Raadio) ja Raadio Panda ühinemisel. Aastatel 2005-2008 oli raadio ainuomanikuks Edgar Savisaar talle kuulunud osaühingu MKS Group kaudu.

Suuremad segadused raadios said alguse 2007. aastal, mil lahkus kauane programmijuht Tanel Raudla ja algasid stuudio pidevad asukohavahetused.

Kuku Raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja ütles, et neil on jätkuv huvi leviala laiendada.

“Kõik sõltub sellest, mis vabanevatest sagedustest saab ja millised on näiteks võimaliku konkursi tingimused,” sõnas ta ja lisas, et iga hinna eest Kuku laienema ei kipu.

Tagasi üles