Üle 100 000 pankadevahelise makse hakkab iga päev liikuma vaid sekunditega

Raha.

FOTO: SCANPIX

Alates tänasest saavad välkmakseid teha nii SEB kui ka Swedbanki kliendid ning aasta lõpuks on see võimalus ka LHV Panga klientidel. Enam kui 100 000 pankadevahelist makset hakkab Eestis liikuma iga päev tundide asemel vähem kui 10 sekundiga, välkmakseid saab teha ööpäev läbi ja aasta ringi.

Eesti Panga asepresidendi Madis Mülleri sõnul jõuab pangaklientidele kätte uus ajastu: maksed hakkavad liikuma reaalajas. "Kiired pankadevahelised maksed loovad võimaluse uute makselahenduste tekkeks. Tulevikus on tõenäoliselt võimalik välkmakset kasutada ka poes või internetis kaupu ja teenuseid ostes. Loodan, et teisedki Eestis tegutsevad pangad liituvad välkmaksete süsteemiga lähiajal ja viivad kiiremad maksed ka oma klientideni," ütles Müller.

Eesti inimesed ja ettevõtted teevad päevas eri pankade vahel keskmiselt 137 000 riigisisest makset. Kui seni on kiirmaksed toimunud ainult ühe panga sees, siis tulevikus liiguvad maksed sama ruttu ka SEB, Swedbanki ja LHV Panga vahel. Maksed hakkavad liikuma välgukiirusel ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel.

Tagasi üles