N, 2.02.2023

Urmas Lennuk pühendas “Meistrite liiga” lavakunsti vanameistritele

Inna Grünfeldt
Urmas Lennuk pühendas “Meistrite liiga” lavakunsti vanameistritele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peeter Jürgens ja Luule Komissarov Urmas Lennuki näidendis "Meistrite liiga" Ugalas.
Peeter Jürgens ja Luule Komissarov Urmas Lennuki näidendis "Meistrite liiga" Ugalas. Foto: Ugala teater

Ugalas jõuab sel laupäeval, 17. novembril publiku ette eluline komöödia “Meistrite liiga”, mille hinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk on kirjutanud just peaosatäitjatele, Ugala teatri vanameistritele Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile.

“Meistrite liigas”, mille lavastas Tanel Ingi, segunevad teatrilegendid, Komissarovi ja Jürgensi eluloolised seigad ning fantaasiamäng.

Loo keskmes on kaks vananevat näitlejat, nende tütar, jalgpall ja filmivõtted. Vanameistrite kõrval astuvad lavale Vallo Kirs, Triinu Meriste, Jaana Kena ning külalisena teeb kaasa Elina Reinold.

Lavastus küsib, kuidas minna edasi, kui elu hakkab lõpule jõudma, aga tegelikult tundub, et olulisem osa elust on justkui jäänud elamata. Autor Urmas Lennuk ja lavastaja Tanel Ingi on loonud südamliku, kuid hasartse loo, mis koomilistest situatsioonidest hoolimata kutsub tegelastele kaasa elama ja nende saatuse pärast südant valutama.

Lavastaja Tanel Ingi sõnul on Urmas Lennuki loomeprotsess tihtilugu selline, et ta kohtub näitlejatega ning üksteisele lugusid rääkides sünnib tekst, kuhu on sisse põimitud päriselulised lood. “Nüüd jääb teatrikülastajate endi välja nuputada, millised on päriselt juhtunud lood ja mis on fiktsioon,” lisas ta.

Tanel Ingi ütles, et hindab väga võimalust lavastajana Komissarovi ja Jürgensiga koos töötada. “Olen ikka vanematele kolleegidele alt üles vaadanud. Nende lood on mind alati paelunud. Nendega koos aega veetes ikka juhtub ... ja enamasti ikka nii, et suunurgad on ülespoole. Olen kindel, et saalist väljudes on “Meistrite liiga” vaatajatel naeratus suul.”

Lavastuse kunstnik on Jaanus Laagriküll, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov ja valguskujundaja Laura Maria Mäits.

Tagasi üles