Sisukord
Kultuur
Postimees

Neli kirjanikku puistas südant

3 min lugemist
Igasügisesesl kirjanike tuuril külastasid seekord Lääne-Virumaad Olev Remsu, Tarmo Teder, Reet Kudu ja Pille Õnnepalu. FOTO: Lea Lehtmets

Pille Õnnepalu, Reet Kudu, Tarmo Teder ja Olev Remsu – äärmiselt erineva loomelaadiga kirjanikud – astusid kirjandustuuril Rakveres Lääne-Virumaa keskraamatukogus lugejate ette, et kõnelda, mis hingel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Igasügisene kirjanike Eesti tuur on toonud Virumaale kirjarahvast poeetidest tõlkijateni, romaani- ja novelliloojatest rääkimata. Sel korral sattusid nelikusse kaks habrassitkelt naiselike ning kaks karuselt mehiste teoste autorit.

Pille Õnnepalu, kelle luulekogu “Õde” viitab seosele Tõnu Õnnepaluga, ütles, et luule ja proosaluule juurest viis romaani “rääkimine vaikimine nutmine: vabaduse seletamatu ilu” kirjutamiseni elu ise. Kuna kunstiõpetajana töötanud Pille Õnnepalul ei õnnestunud tekitada koolis dialoogi õppeasutuse uue, temas eetilisi küsimusi tekitanud arengutee asjus, mõtles ta, et kirjutab sellest, mida ta näeb, ja saab nii tekkinud olukorrast välja.

30.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto