Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Laste panustamine kogukonda pälvis tähelepanu

Rakvere gümnaasiumi õpilased korraldasid loterii Rakvere haigla lasteosakonna toetuseks. FOTO: Meelis Meilbaum

Haridus- ja teadusministeeriumi ettevõtlikkuskonkursile esitatud tööde hulgast valis žürii välja finalistid, kellest parimad selguvad 27. novembril. Finaali pääses kaheksa ärilist ettevõtmist ja üksteist kogukonna heaks tehtud tööd õpilastelt üle Eesti. Viimaste seas on ka päris mitu tööd Lääne-Virumaalt.

7–10-aastaste õpilaste kogukonna heaks tehtud tööde kolme finalisti seas on Tapa gümnaasiumi 4.a klassi töö "Naistevälja kivikalmete korrastamine", mis on osa Pärandivaderite projektist. Rakvere gümnaasiumi 3.a klassi õpilased kaunistasid oma koolimaja esise lilledega projekti "100 lille, 100 sõpra" käigus.

11–15-aastaste seas pääses finaali Rakvere gümnaasiumi 5. ja 2. klassi õpilaste ühiselt korraldatud loterii Rakvere haigla lasteosakonna toetuseks.

Ministeeriumi ettevõtlusõppe programmi juht Kristi Ploom märkis, et ettevõtluskonkursil osalevad kogukondlikud ja ärilised teod on saanud alguse koolist ja korda saadetud laste initsiatiivil. "See näitab, et koolil on ettevõtlikkuse kujundamisel oluline roll ja õppetöö käigus tekkinud ideest, tehtud loovtööst või projektist võib sündida mõni elu edasi viiv lahendus," ütles Ploom. "Õpetajate roll on toetada ja suunata ideede genereerimist, arendamist ja elluviimist. Kui esimene samm on tehtud, kannustab eduelamus noori ka edaspidi tegutsema," lisas ta.

Tagasi üles
Back