T, 6.12.2022

Keskkonnaminister pikendas lõhejõgedel püügikeeldu

Andres Pulver
Keskkonnaminister pikendas lõhejõgedel püügikeeldu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Selja jõgi.
Selja jõgi. Foto: Marianne Loorents

Keskkonnaminister Siim Kiisler pikendas Selja jõel ja Valgejõel lõhe ja meriforelli spinningu ja lendõngega püüdmise keeldu 25. novembrini, et tagada kalade kuderahu.

Lõhe ja meriforelli asurkonna kaitseks on kalapüügieeskirjaga kehtestatud üldine lõhe ja meriforelli püügi keeld siseveekogudes 1. septembrist 30. novembrini. Erandina võib kalastuskaardi alusel lõhet ja meriforelli püüda Jägala, Narva, Purtse, Selja, Pirita, Vääna ja Valgejõe teatavatel lõikudel. Samas ei väljastata viie viimati nimetatud jõe lõikudele 15. oktoobrist 15. novembrini kudeaja tõttu kalastuskaarte.

Tartu ülikooli Eesti mereinstituudi teadlaste hinnangul on tänavu mõistlik pikendada Selja jõel ja Valgejõel keeluaega 25. novembrini. Teadlased võtsid seejuures arvesse varasemate aastate andmed ja tänavusügisese veetaseme ning asjaolu, et nendes jõgedes ei ole veel lõhe ja meriforelli kudemise kõrgaeg saabunud.

Arvestades seda, et lõhe ja meriforelli peamised kudealad Selja jões on Arkna sillast kuni suudmeni ning Valgejões Tallinna–Narva maantee sillast suudmeni, on just nendel lõikudel püügikeelu pikendamine põhjendatud.

Märksõnad
Tagasi üles