N, 28.09.2023

Anveltid vestlesid pööraste 90-ndate puudutustest

Anu Viita-Neuhaus
Facebook
Comments
Rakvere teatri vestlusringis rääkisid 90-ndatest ajakirjanik Kärt Anvelt ja siseminister Andres Anvelt.
Rakvere teatri vestlusringis rääkisid 90-ndatest ajakirjanik Kärt Anvelt ja siseminister Andres Anvelt. Foto: Helen Solovjev

Mõned riivamised, kui tahes tobedad, hullumeelsed või keerulised nagu ristsõnad, kõmavad ka järgmistel kümnenditel. Üheksakümnendad – olgugi neis liiga palju mõrvu, tümpsu või töörügamist – on ikka jäänud meiega. Oh õudust, ehk lausa tagasi pöördunud?

Laupäevaõhtune põige sellesse aega pärast lugu “Puudutada kuud” Rakvere teatris toob keskikka jõudnutele kõik hetkega meelde. Meid mõjutanud ajajärk loputas meie hinge ja aju muusika, inimeste, karjääri, hariduse ja maailmavaate asjus. “See oli murranguline aeg. Iga päev kogesime midagi esimest korda,” sõnastas üks vestlusõhtu külaline, ajakirjanik Kärt Anvelt.

Tema abikaasa, praegune siseminister nõustus. “Aeg – see oli hull,” nentis Andres Anvelt. Palun väga – 90-ndate hullu aega näitab kriminaalpolitsei numbrite keeli. On aasta 1994, Eestis kaotab tapmise läbi elu 400 inimest. “Eelmisel aastal oli tapmisi 20. See näitab, et tookord oli tugevate aeg, ellu jäid nõrgemad,” lisas Andres Anvelt.

Facebook
Comments
Tagasi üles