Virumaa päästjad saavad aasta vabatahtliku tunnustuse

Vabatahtliku aumärk.

FOTO: Eesti Külaliikumine Kodukant

Eesti külaliikumine Kodukant korraldab 1. detsembril Jõhvi kontserdimajas tänuürituse aasta vabatahtlikele. Aumärgid annab üle tunnustuse patroon, Eesti vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Tunnustusele "Aasta vabatahtlik" esitati 77 vabatahtlikku. Aumärgi saavad Ida-Virumaa MTÜ Iisaku Priitahtlik Pääste asutajaliige ja aktivist Janno Vool ning Lääne-Virumaalt Kadrina vabatahtliku päästeteenistuse päästja Kevin Volter. Veel pälvib tunnustuse läänevirulane Illimar Reinbusch, Põhja prefektuuri kriminaalbüroo abipolitseinik.

"Eesti vabariigi juubeliaastal soovime erilist austust ja tänu avaldada nendele inimestele, kes on panustanud Eesti kodanikuühiskonna arengusse ning on vabatahtlikena pannud õla alla vabaühenduste loomisse," ütles külaliikumise Kodukant vabatahtliku valdkonna juht Eha Paas. Kandidaate said esitada kodanikuühendused, riigi- või omavalitsusasutused, ettevõtted, aga ka eraisikud. Vabatahtlike tunnustamiseks laekus sel aastal 102 ettepanekut, mille hulgast tegi valiku hindamiskomisjon.

MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant on juriidiliste isikute ühendus, mis liidab Eesti maapiirkondade tasakaalustatud arengut taotlevad ja edendavad ning külaelu väärtustavad organisatsioonid. Liikumise eesmärgiks on kogukondliku tegevuse edendamine Eesti maapiirkondades, väärtustades ja arendades külaelu,  pärimuskultuuri ja vabatahtlikku tegevust.

Tagasi üles