Vaata, kuidas toimetab aasta ettevõte

Aasta ettevõte, arknal tegutsev umbes poolesaja töötajaga osaühing Lisako, mis valmistab kaubamärgi BMF all  põllumajandusmasinatele mõeldud metsaveohaagiseid ja kraanasid, pidas novembri alguses oma 17. sünnipäeva.

Allhanketööde tegemist ehitus- ja laevandussektorile alustati Arkna vanas katlamajas 2001. aasta sügisel, 2006. aastal ka metsatehnika tootjatele. “Arknal oli vaba pinda, mille saime üürile võtta ja hiljem ka endale osta,” põhjendas ettevõtte juhataja Aivo Saar, miks valiti just see paik. Nüüdseks on hooned, kus esimestel aastatel tegutseti, kokku lükatud ja nende asemele püstitatud moodne tootmiskompleks.

Kui veel 2015. aastal moodustas allhanke korras tehtu umbes poole Lisako tööst, siis enam allhanketöid praktiliselt ei tehta. Oma kaubamärk BMF toodi turule 2014. aastal ning praegu on selle all tootmises kümmekond kraanat ja sama palju haagiseid, mida kõiki on võimalik omavahel kombineerida.

Eelmisel aastal müüs Lisako umbes 750 kraanat ja 650 haagist, kusjuures 97 protsenti toodangust läks ekspordiks. Kokku müüakse Lisako masinaid 20 välisriigis, suuremad turud on Saare sõnul Saksamaa, Austria ja Sloveenia.

Tagasi üles