Homme võetakse Virumaal raudtee ületamine luubi alla

Raudteeülesõit Rakveres.

FOTO: Meelis Meilbaum

Hoidmaks ära raskeid õnnetusi, võtavad Eesti Raudtee, politsei ning turvafirma USS Security homme luubi alla Rakvere, Tapa, Tamsalu, Jõhvi, Narva ning Kiviõli raudteeülekäigud ja -sõidud.

Sel aastal on raudteeülekäikudel ja -ülesõitudel juhtunud mitu raskete tagajärgedega õnnetust, mille põhjuseks valdavalt tähelepanematus või ka igapäevaste liiklus- ja ohutusreeglite eiramine.

Liiklejate käitumisharjumuste muutmiseks ja raudteeohutusalase teadlikkuse kasvatamiseks korraldavadki Eesti Raudtee, politsei ja USS Security homme ühisaktsiooni.

"Oleme oma heade partneritega nüüdseks jõudnud niisugust ohutusaktsiooni korraldada nii Põhja- kui ka Lõuna-Eestis ja tulemused on selgelt näidanud vajadust sellise tegevuse järele," ütles Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Monika Lilles. "Meie sooviks on ennetada õnnetusi ning just seetõttu on mõistlik raudtee ületajatele meelde tuletada õiguspärane käitumine ülesõitudel ning ülekäikudel."

Rakvere politseijaoskonna patrullitalituse juht Reigo Loginov lausus, et liikluses peab olema äärmiselt tähelepanelik ning keskenduma vaid liiklemisele, olgu see jalgsi või sõiduki roolis. "Raudtee ületamisel tuleb olla veelgi hoolsam, kuna tegu on suurte masinatega, mille pidurdusteekond on kordades pikem ning kõrvalepõike võimalus lihtsalt puudub," sõnas Loginov. "Ülesõitudele on paigaldatud hoiatavad liiklusmärgid, foorid ja tõkkepuud, et liiklejate tähelepanu ja valvsust äratada. Siiski on väga oluline, et liikleja vaataks ja ka kuulaks, mis ümbruses toimub. Kõrvaklappidega või, pilk nutitelefonis, raudtee ületamine ei ole kindlasti turvaline, sest tagajärjed on väga rasked."

Kokku on tänavu kümne kuuga juhtunud Eesti Raudtee taristul 18 õnnetusjuhtumit, milles sai viga 14 ning hukkus 7 inimest. Neist raskeim õnnetus toimus selle aasta alguses 20. veebruaril Keila lähedal, kus alkoholi tarvitanud veoautojuht ei andnud rongile teed. Kokkupõrke järel paiskus rong rööbastelt maha ja üheksa inimest said õnnetuses viga.

Soovitused jalakäijatele ja jalgratturitele

Ületa raudteed selleks ette nähtud kohas.

Ole raudtee ületamisel tähelepanelik, tõsta pilk nutiseadmelt ja eemalda kõrvast klapid.

Kui kuuled või näed rongi lähenemas, siis anna sellele teed.

Lisaks tõkkepuu ja foori jälgimisele, veendu ka ise, et rongi ei tule.

Raudteed ei tohi ületada ratta seljas, vaid ratas tuleb võtta käekõrvale.

Soovitused sõidukijuhtidele

Suhtu austusega tõkkepuusse ja foori ning ära eira märguandeid.

Punase fooritule ajal ei tohi raudteed ületada. Ka siis mitte, kui konkreetsel ülesõidul ei ole tõkkepuud.

Tõkkepuuta ja foorita ülesõidul vaata mõlemale poole ja veendu, et rongi ei ole tulemas.

Tagasi üles