Maakonnas moodustatakse sotsiaalkaitsekomisjon

Maido Nõlvak keskel.

FOTO: Meelis Meilbaum

27. novembril toimus Lääne-Virumaa turvalisuse nõukogu moodustatud ja kokkukutsutud sotsiaalkaitsekomisjoni esimene nõupidamine.

Turvalisuse nõukogu esimehe Maido Nõlvaku sõnul on komisjoni eesmärkideks sotsiaal- ja lastekaitsevaldkonna koordineerimine, praktikate jagamine, sisendite andmine nii ametkondadele, turvalisuse nõukogule kui ka Lääne-Viru Omavalitsuste Liidule.

"Maakonnas puudus üldine koordineerimine, kus nähtaks tervikuna sotsiaalvaldkonda, lastekaitse- ja lähisuhtevägivallaga seotud teemasid. Kui toome laua taha eri valdkondade inimesed, siis saame aru, et juurprobleemid on meil ühised," lisas Nõlvak.

Esimesel nõupidamisel kaardistati kõige aktuaalsemaid ja probleemsemaid teemasid, mis vajaks Lääne-Viru maakonnas ühist koordineerimist ning omavahelist koostööd. Sotsiaalkaitsekomisjoni juhiks valiti Klaarika Adonov ja asetäitjaks Kersti Suun-Deket. Komisjoni koosseisu kuuluvad kohalike omavalitsuste sotsiaal- ja lastekaitsevaldkonna juhid, politsei, prokuratuuri, päästeameti, ohvriabi, sotsiaalkindlustusameti, haigla, kiirabi ja perearstide esindajad.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles