Avariipaigale sattunud kaitseväelane ulatas abikäe
Liiklusõnnetus juhtus eile õhtul Viru-Nigula vallas.

Avariipaigal tõttas appi 1. jalaväebrigaadi reservväelane Joonas Kaljulaid.

FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Eile õhtul kella 17 ajal toimus Tallinna–Narva maantee 132. kilomeetril Viru-Nigula vallas liiklusõnnetus, milles osalesid kaks raskeveokit. Narvast Tallinna suunas liikunud veok kaotas juhitavuse ja paiskus kraavi. 

Sellele vastu sõitev veok ei saanud piisavalt kiiresti pidama ning sõitis otsa esimese veoki järelkärule, mis teed takistas. Õnneks jäid juhid terveks.

Jõhvi politseijaoskonna avariipolitseinik Uudo Sala selgitas, et õnnetupaigas oli liiklus väga häiritud ja kõik maanteel liikuvad autod tuli suunata Sämi–Sonda–Kiviõli teele.

"Olukord sündmuskohal oli keeruline, sest üks veok oli pooleldi kraavis ja teise poolega blokeeris teed. Ka kohale tellitud puksiirijuhil oli raskusi veokite vahel manööverdamisega ning oli oht, et tee võib veelgi pikemaks ajaks suletuks jääda," kõneles Sala. 

Õnnetuspaigale sattus 1. jalaväebrigaadi reservväelane Joonas Kaljulaid, kes parasjagu kaitseväe raskeveokit juhtis. Avariipolitseinik Uudo Sala sõnul tuli mees ise abi pakkuma, pani käed külge ning tal õnnestus avariilised sõidukid operatiivselt kaitseväe raskeveoki abiga tee peale tõmmata.

"Suur tänu mehele, kes ei jäänud pealtvaatajaks, vaid oma oskusi ja enda käsutuses olevat tehnikat ära kasutades meile appi tuli. Selline spontaanne juhtumi koos lahendamine annab julgust, et ka suuremate õnnetuste puhul on meil abi võtta. Koostöös loome turvalisust," tänas Sala reservväelast Kaljulaidi.

"Ma ei näe, et minu tegutsemine oleks väga märkimist väärt," leidis Joonas Kaljulaid ja lisas, et on igati loogiline, et möödasõitja pakub enda abi, kui tal on hättasattunute aitamiseks olemas võimekused ja teadmised. "Tavaliselt tehakse sellist asja meeskonnaga, aga kuna minu esialgne ülesanne oli ainult auto Jõhvist Tapale tuua, siis olin üksi. Aga kohapeal olnud politseinikud olid väga abivalmid ning ei kartnud ka käsi mustaks teha,"  ütles Kaljulaid.

"Iga autojuht peab liikluses olema tähelepanelik ning valima teeoludele vastava sõidukiiruse. Talviste teeolude puhul peab arvestama libedusega ja pikema pidurdusteekonnaga," sõnas avariipolitseinik. Eilse päeva jooksul registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada üheksa inimest.

Samuti tasub meelde tuletada, et talviste teeolude korral peab arvestama libeduse ja pikema pidurdusteekonnaga ning valima teeoludele vastava sõidukiiruse.

{image_

embed

}43359{/image_

embed

}

Tagasi üles