Rakvere ametikooli õpilaskodu otsib konkursiga kunstiteost

Kristi Ehrlich
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ametikooli vana ühikas on praeguseks ajalooks saanud, samale kohale kerkib uus ühiselamu, mille õuealale kunstiteost otsitakse.
Ametikooli vana ühikas on praeguseks ajalooks saanud, samale kohale kerkib uus ühiselamu, mille õuealale kunstiteost otsitakse. Foto: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Riigi Kinnisvara AS koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus tuleval aastal valmiva Rakvere ametikooli õpilaskodu õuealale.

Kunstikonkursi raames otsitakse avalikku ruumi rikastavat taiest, mis lähtuks Rakvere ametikooli õpilaskodu arhitektuursest lahendusest, olemasolevast hoonestuse iseloomust ning ümbritsevast keskkonnast.

Plaanitav kunstiteos hakkab asuma Rakvere ametikooli õpilaskodu peasissepääsu ja Piiri 8 parkla sissepääsu vahelisel murualal. Otsitav kunstiteos võiks olla skulptuur või installatsioon. Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest, eelistatult metallist või kivist. Materjalide kasutamisel tuleb lähtuda ilmastiku- ja vandalismikindlusest ning sobivusest kinnistule rajatava hoone visuaali, rütmi ning ümbritseva keskkonnaga, kus hoone arhitektuuri iseloomustavad märksõnad on funktsionaalsus, lihtsus ja soliidsus.

Žüriisse kuuluvad Rakvere ametikooli uue õpilaskodu arhitekt Anto Savi arhitektuuribüroost Boa, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Erki Kasemets ja Mari-Liis Tammi, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Linda Lainvoo ja Maarin Ektermann, Rakvere ametikooli direktor Kuno Rooba ning hääletusõiguseta tehniline ekspert Aleksei Romanjuk Riigi Kinnisvarast.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 56 500 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohustuslaste puhul käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 900 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses. Teise ja kolmanda koha auhinna suurused on vastavalt 600 eurot ja 300 eurot.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 5. märts 2019 kell 12. Võistlusjuhend on Riigi Kinnisvara kodulehel.

Kunstikonkursi korraldamise kohustus tuleneb 2011. aastal jõustunud kunstiteoste tellimise seadusest, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt ühe protsendi eest soetada kunstiteoseid. Seadus rakendub riigi- ja avalik-õiguslikele asutustele ning riigi enamusosalusega sihtasutustele ja mittetulundusühingutele, kuid ei laiene kohalikele omavalitsustele. Kunstiteoste tellimise ülempiir on 65 000 eurot, summale lisandub käibemaksukohustuslaste puhul käibemaks.

Tagasi üles