RMK pakub taas võimalust metsast jõulupuu valida

Jõulukuusk tuleks valida kraavi- või teeservast või vanast metsast.

FOTO: Meelis Meilbaum

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) kutsub ka tänavu jõulude eel inimesi riigimetsa endale sobivat kuusepuud valima.

Metsaretke planeerimise muudab lihtsaks RMK koduleht või mobiilirakendus, mille abil on kerge tuvastada riigimetsa asukoht, tutvuda kuusetoomise juhistega ja puu eest tasuda.

Enne metsa minekut tuleks tutvuda riigimetsade kaardiga RMK kodulehel või mobiilirakenduses ning teha endale selgeks, kus asub riigimets. Nutitelefonide kasutajad saavad RMK mobiilirakenduse abil metsas olles kindlaks teha, kas asuvad ikka riigimetsas, kus puuduvad looduskaitselised piirangud ning kust võib kuuske võtta. 

Metsas olles tuleb kindlasti järgida kuusetoomise reegleid. Jõulupuu võib võtta sealt, kus tal pole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadest, liinide ja vana metsa alt. Kindlasti ei tohi kuuski raiuda metsanoorendikest, kuhu inimesed on need istutanud või kus neist on sirgumas palgipuud. Metsanoorendiku tunneb ära selle järgi, et puud on korrapäraselt istutatud ja hooldatud ning enamasti ühevanused. 

Kuuse eest saab tasuda internetiülekandega või mobiilimaksega, enne kuuse võtmist peab puu eest olema tasutud. Kuuse hind sõltub puu pikkusest: kuni meetrine kuusk maksab kolm eurot, ühe kuni kahe meetrine kuusk kaheksa eurot ning kahe kuni kolme meetrine kuusk 13 eurot. Sel aastal saab uue võimalusena iseseisvalt riigimetsast tuua ka nelja- ja viiemeetrist kuuske, mis maksavad vastavalt 23 ja 30 eurot. 

Metsa minnes tuleks kaasa võtta saag või kirves ning panna selga ilmastikule sobivad riided. Toodud kuuske tasuks enne tuppa toomist hoida võimalusel mõnda aega jahedamas ruumis, näiteks koridoris või garaažis, nii püsib puu hiljem toas kauem värske.

Tagasi üles