Seitset ehitusfirmat kahtlustatakse ümbrikupalga maksmises

Maksuamet kontrollis ehitusettevõtteid. Foto on illustreeriv.

FOTO: Marko Saarm

Maksu- ja tolliamet (MTA) kontrollis novembris seitset Lääne-Virumaa ehitusobjekti, kus kokku olid tööl 37 äriühingu töötajad. Ümbrikupalga kahtlustusega ettevõtteid oli seitse.

Kokku kontrolliti 76 inimese registreeringut töötajate registrisse. Registreerimata oli neist kolm, kellest üks oli äriühingu juhatuse liige.

MTA maksuauditi üksuse juht Külli Koidumäe tuletab meelde, et ka juhatuse liige, kes osaleb aktiivselt äriühingu tegevuses, mille tulemusel tekib ettevõttel kasum, peab olema registreeritud töötamise registris. "Nõustasime ühe äriühingu juhatuse liiget, kelle avastasime ehitusel töötamast. Ei ole vahet, kas olla juhatuse liige või mitte, tööd tehes ja selle eest tasu saades tuleb ennast ka registreerida ja palgalt maksud tasuda," rääkis Koidumäe.

"Ümbrikupalga kahtlusega ettevõtted on need, kus palgatase on oluliselt madalam kui tegevusvaldkonna keskmine piirkonnas. Ümbrikupalga kahtlusega ettevõtetega tegeleme edasi ja pöörame tähelepanu sellele, et töötajate palgad saaksid deklareeritud ning maksud nendelt õiges mahus tasutud. Äriühingute suhtes alustatud menetlused selgitavad välja nende tegeliku maksukohustuse," lisas Koidumäe.

"Samuti peab töötaja aru saama, et ümbrikupalka teadlikult vastu võttes langeb vastutus ka talle. Kui töötaja palgalt on maksud tasumata, tuleb tal endal tasumata tulumaks deklareerida füüsilise isiku tuludeklaratsioonis," rõhutas Koidumäe.

MTA eesmärk on ümbrikupalga saajate osakaalu vähendada 2021. aastaks neljale protsendile. Selleks jätkab amet ümbrikupalkade maksmise ja käibe varjamise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles