Terviseamet juhib jõuludele ja aastavahetusele pühendatud ürituste korraldajate tähelepanu vajadusele jälgida helivõimendussüsteemidest põhjustatud helirõhu taset, sealjuures tuleb erilist rõhku panna lasteürituste müratasemele.
Terviseamet: lasteüritustel tuleb helivõimendust vastutustundlikult kasutada
Terviseameti keskkonnatervise osakonna nõuniku Natalja Šubina sõnul on kõige enam ohustatud just lapsed, sest nad ei oska alati hinnata või väljendada ürituse mürast tekkivaid ebameeldivaid emotsioone ja aistinguid ega saa tõenäoliselt ruumist ka iseseisvalt lahkuda. Maailma terviseorganisatsiooni WHO andmetel võib aga kestev viibimine üle 85 dBA helirõhuga keskkonnas mõjuda kahjustavalt laste sisekõrvas asuvatele elunditele. Lisaks võivad ehmatavad valjud helid ja pikaaegne viibimine mürarikkas keskkonnas tekitada lastes stressi, mis hiljem avalduvad potentsiaalselt käitumis- ja keskendumishäiretena.
"Laste tervise kaitsmine on seega usaldatud täiskasvanutele. Juhime lasteürituste korraldajate tähelepanu vajadusele keskkonna helirõhu taseme nõudeid jälgida," ütles Šubina.
Eestis tohib lastele ettenähtud ürituse helirõhu keskmine ehk ekvivalenttase olla kuni 90 dB, kinodes on helirõhu soovitusliku ekvivalenttaseme ülempiir 85 dB(A). Helirõhu maksimaaltase ei või ületada 115 dB piiri.