L, 10.12.2022

Maakonna kõrgeim autasu ootab kandidaate

Kristi Ehrlich
, tegevtoimetaja
Maakonna kõrgeim autasu ootab kandidaate
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vapimärk.
Vapimärk. Foto: Lääne-Viru Omavalitsuste Liit

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) kutsub maakonna elanikke, asutusi ja organisatsioone üles esitama kandidaate, keda autasustada Lääne-Virumaa kõrgeima tunnustuse – vapimärgiga.

Välja antakse kahte liiki vapimärke. Lääne-Viru maakonna kuldne vapimärk omistatakse inimesele, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega kultuuri, spordi, hariduse, sotsiaal- ja tervishoiu, majanduse, maaelu arendamise või muus valdkonnas on oluliselt kaasa aidanud Lääne-Virumaa arengule. Samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale. Kandidaat ei pea olema maakonna elanik.

Lääne-Virumaa hõbedane vapimärk omistatakse mitteeestlasele maakonnale osutatud eriliste teenete ja väljapaistvate saavutuste eest.

Kirjalikku taotlust koos põhjendusega oodatakse VIROL-i büroole hiljemalt 7. jaanuariks aadressil Fr. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere või e-posti aadressil virol@virol.ee.

Põhjenduses palume ära märkida, kellele ja mille eest vapimärki taotletakse ning taotleja kontaktandmed.

Lääne-Viru maakonna vapimärk on maakonna kõrgeim tunnustus aastast 2005. Lääne-Viru maakonna vapimärgid antakse üle Eesti vabariigi 101. aastapäevale pühendatud VIROL-i juhatuse esimehe pidulikul vastuvõtul 23. veebruaril Rakvere teatris.

Märksõnad
Tagasi üles