L, 1.04.2023

Televisioon teeb jõululaupäeva jumalateenistuse otseülekande Rakverest

Anu Viita-Neuhaus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sel aastal teeb Eesti rahvusringhääling 24. detsembril jumalateenistuse ülekande EELK Rakvere kolmainu kogudusest. Jumalateenistusel jutlustab peapiiskop Urmas Viilma, pealiturg on Viru praost ja Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu (fotol) ja kaasa teenib ka diakon Valdek Hang. 
 
Sel aastal teeb Eesti rahvusringhääling 24. detsembril jumalateenistuse ülekande EELK Rakvere kolmainu kogudusest. Jumalateenistusel jutlustab peapiiskop Urmas Viilma, pealiturg on Viru praost ja Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu (fotol) ja kaasa teenib ka diakon Valdek Hang.   Foto: Meelis Meilbaum

Sel aastal teeb Eesti rahvusringhääling (ERR) jõululaupäeva jumalateenistuse ülekande Rakvere Kolmainu kirikust. Kell 17 algaval jumalateenistusel jutlustab peapiiskop Urmas Viilma, pealiturg on Viru praost ja Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu ning kaasa teenib ka diakon Valdek Hang. 

Tauno Toompuu ütles, et seekordne jõuluõhtu jumalateenistus tuleb pidulikum ja mitmekesisem. Viru praostile ja Rakvere Kolmainu koguduse õpetajale tähendab see eelkõige seda, et kui tavapäraselt on jumalateenistus veidi vabamas vormis, siis seekord tuleb tema sõnutsi kella vaadata.

"Jumalateenistus tuleb minuti täpsusega ette valmistada, et kõik ilusti otseülekandesse ära mahuks," sõnas Toompuu. Oluline on ka see, et kohale tuleb ja jumalateenistusel jutlustab EELK peapiiskop Urmas Viilma.

Sedakorda kaasatakse ka mitu kohalikku koori ja muusikakollektiivi. Liturgilise koorina teenib Rakvere Kolmainu koguduse kirikukoor, organist on Mart Siimer. Muusikaga teenivad ka kammerkoor Solare Elo Üleoja juhatamisel ning laste- ja noortekoor So-La-Re Keio Soomelti juhatamisel, samuti keelpilliansambel.

Rakverlased ja külalised peavad arvestama sellega, et esmaspäeval kella 12-st kuni hiliste õhtutundideni on Pikal tänaval kirikuesisel tänaval suletud üks sõidurada.

Toompuu sõnutsi on minevik näidanud, et jõuluõhtu esimesel jumalateenistusel käib rahvast palju. Rakvere Kolmainu kirikusse mahub istuma 450 inimest, püsti seisma umbes sama palju. 

Tauno Toompuu ülesanne on ka teleülekande alguses öelda televaatajatele jõulutervitus, seda teeb ta koos kiriku juures tegutseva usu- ja valgusrühma intellektierivajadusega noortega.

"Soovime häid jõule ja anname edasi mõtte, et jõuluaeg ja -sündmus tuletavad meelde, et märgata tuleb ennekõike väikest, tõrjutut ja ebaolulist," sõnas Toompuu.

Rakvere Kolmainu kirikust tehti jõululaupäeva jumalateenistuse otseülekanne viimati kaksteist aastat tagasi. 

Esimese jõulupüha ülekande teeb ERR Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Toompea koguduse jumalateenistusest.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles