L, 28.01.2023

Jõulukuuse võib viia lõkkesse või kitsedele ja lammastele maiustamiseks

Margus Martin
, reporter
Jõulukuuse võib viia lõkkesse või kitsedele ja lammastele maiustamiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Assamalla külas Savi talus elab hulk kitsi ja lambaid, kes vanadest jõulukuuskedest kui heast ninaesisest ära ei ütleks.
Assamalla külas Savi talus elab hulk kitsi ja lambaid, kes vanadest jõulukuuskedest kui heast ninaesisest ära ei ütleks. Foto: Savi talu

Jõulud on tänaseks juba unustatud ja uue aasta saabumise ärevus poeb hinge. Ärevil on samuti Lääne-Virumaal Assamalla külas Savi talus elavad sarve- ja villakandjad, kes ootavad juba osa okkaid minetanud jõulupuid endale ninaesiseks.

Savi talu peremees Kristjan Saluvee rääkis, et jõulukuused, mis toas oma viimaseid päevi veedavad, on ideaalsed vitamiinipommid nende talus kasvavatele kitsedele ja lammastele.

Ta pakkus, et ümberkaudsed inimesed, kes ei taha kuuski kuskile ühisesse lõkkesse põletamiseks viia, võivad need võimalusel tuua Savi talusse, mille neljajalgsed asukad oleksid selle üle äärmiselt rõõmsad. "Kõigepealt lähevad kõik okkad ja seejärel puukoor hea meelega takkapihta, sest see on neile täielik vitamiinilaks," ütles Saluvee.

Taluperemehe sõnul on neil seitse kitse ja mitukümmend lammast. "Kui kitsed saavad kõhu täis, siis on lambad kohe järjekorras. Nad hävitavad kuuski väga suurtes kogustes. Nii et anna ainult ette. Kuusetoojad säästaksid mind kalli vitamiini ostmisest ja ühtlasi saaksid loomadki osa jõulurõõmust," lausus Kristjan Saluvee.

Märksõnad
Tagasi üles