Maakonda lisandus mullu kaheksa HI-viiruse kandjat

HI-viiruse kontrolliks vereproovi võtmine.

FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Terviseameti andmetel diagnoositi mullu Eestis HIV 190-l ja aids 25 inimesel. Lääne-Virumaal osutus HIV-positiivseks kaheksa inimest, kolmel diagnoositi HIV-tõbi.

HI-viirus on diagnoositud 82 inimesel Tallinnas, 34 inimesel Ida-Virumaal, 24 inimesel Narvas, 19 Harjumaal, seitsmel Tartumaal, neljal Pärnumaal, kolmel Viljandimaal, kahel inimesel Järvamaal ja Valgamaal ning ühel Hiiumaal, Läänemaal, Raplamaal, Saaremaal ja Võrumaal.

HIV-tõbi diagnoositi 12 inimesel Tallinnas, lisaks Lääne-Virumaale diagnoositi tõbi kolmel inimesel Pärnumaal ja Harjumaal, kahel Ida-Viumaal ning ühel Saaremaal ja Hiiumaal.

2017. aastal diagnoositi terviseameti andmetel HIV 219 inimesel ja aids 20 inimesel. Kokku on aastate jooksul Eestis HI-viirus diagnoositud 9878 inimesel, sealhulgas aids 536 inimesel.

Viimastel aastatel ei ole riigis esinenud olulist vähenemist uute juhtude arvus. Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul võib Eestis halvemate prognooside kohaselt olla ligi 40 protsenti HIV-nakkuse juhtudest tuvastamata. HIV-nakkuse juhtude avastamist mõjutavad HIV-testimise tavad ja tase. Kõik Eesti elanikud võivad ennast tasuta testida oma perearsti juures. Kõikidel HIV-positiivsetel on võimalus saada eluaegselt tasuta ravi.

Tagasi üles