L, 10.12.2022

​Vallimäele viivad trepid saavad valgustuse

Margus Martin
, reporter
​Vallimäele viivad trepid saavad valgustuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rakvere Vallimäele viiv valgustatud trepp.
Rakvere Vallimäele viiv valgustatud trepp. Foto: Kristel Mänd

Läinud aasta alguses käivitas Rakvere linnavalitsus projekti "Valgustatud Rakvere", mille raames plaanib linn valgustada avalikke objekte ja linnaruumi, et muuta objektid nähtavamaks, käiguteed turvalisemaks ning linlastele ja külalistele kutsuvamaks.

Sel nädalal paigaldati valgustus Vallikraavi tänavalt Vallimäele viivale trepile. Järgmisena saab valgustuse Pika tänava poolt Vallimäele viiv nõndanimetatud porganditrepp.

Rakvere linnapea Marko Tormi sõnul on plaanis kahe aasta jooksul valgustada suurem osa linnas olevaid treppe. Lisaks sillad ja truubid. "Soovime, et linlaste ja külaliste liikumine linnaruumis oleks elamuslik, kaunis ja turvaline – et inimesed sooviksid jalgsi liikuda," lausus Torm. Tema sõnul on esmajoones plaanis valgustada kolm Vallimäele viivat treppi, Sauna tänava trepp ning Karja ja Vee tänava truubid.

Lisaks treppide valgustamisele töötati projekti raames välja ajalooliste hoonete väärtustamiseks uued, leedvalgustusega infotahvlid. Esimesena sai novembri lõpus paika Rakvere gümnaasiumi peahoone juures olev infokandja.

Alanud aastal saavad järk-järgult uue, valgustusega infotahvli ka Rakvere ordulinnus – Vallimägi, Kirikupark, Viru maakohus, Rakvere teater, Rakvere saksa ühisgümnaasiumi hoone, vabadussõja ausammas, Palermo metsa lähistel asuv vabadussõja mälestusmärk, Rakvere turuhoone ja pangahoone.

Projekti "Valgustatud Rakvere" raames on plaanis valgustada ka linna haridusasutuste seinamaalingud. Samuti võttis linnavalitsus kontakti korteriühistutega, et luua lähiaastail nendega koostöös uusi kunstiteoseid renoveeritud korterelamute otsaseintele.

Märksõnad
Tagasi üles