Otsa kooli orkester toob päikest

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli sümfooniaorkester annab Rakvere eragümnaasiumi saalis kauni kontserdi.

FOTO: Susanna Paabumets

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Homme kell 13 esineb Otsa kooli sümfooniaorkester Rakvere eragümnaasiumi saalis, kus põimib väega muusika kauni nimega kontserdiks “Päikesele”.

Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli sümfooniaorkestri dirigent Ingrid Roose rääkis, et kontserdi pealkiri on inspireeritud tänavuse juubelilaulupeo kavas olevast Tõnu Kõrvitsa teosest “Päikesele”. Kuna orkestris mängivad säravad ja teotahtelised noored muusikud, otsustati, et pealkiri sobib nagu valatult ka kontserdile. Esitatavast kavast rääkides märkis dirigent, et see moodustus ümber Beethoveni seitsmenda sümfoonia. Selle juurde oli orkestril soov leida eesti helilooja avamäng. “Peale otsinguid valisime Lüdigi avamängu-fantaasia nr 1, mis on saanud ka orkestrantide lemmikuks. Meie kavas on tihti ka sooloesitusi – seekord võtsime prantsuse helilooja Séjourné’ teose marimbale ja vibrafonile, kus soleerivad Otsa kooli vilistlased Ivo Lain ja Teodor Hirv­oja,” kõneles Roose.

Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli löökpillide eriala kolmanda kursuse õpilane Marie Luhamäe ütles, et temale meeldib esitada Beethoveni seitsmendat sümfooniat. “Ma ei ole varem ühtegi tema sümfooniat esitanud. See on eriline ja võimas teos. See on auasi, tunne on uhke,” rääkis Luhamäe. Ta soovitas kontserdile tulla, et hea muusika saatel lõõgastuda.

Tagasi üles