Sisukord
Meelelahutus
Paberleht

Otsa kooli orkester toob päikest

2 min lugemist
Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli sümfooniaorkester annab Rakvere eragümnaasiumi saalis kauni kontserdi. FOTO: Susanna Paabumets

Homme kell 13 esineb Otsa kooli sümfooniaorkester Rakvere eragümnaasiumi saalis, kus põimib väega muusika kauni nimega kontserdiks “Päikesele”.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli sümfooniaorkestri dirigent Ingrid Roose rääkis, et kontserdi pealkiri on inspireeritud tänavuse juubelilaulupeo kavas olevast Tõnu Kõrvitsa teosest “Päikesele”. Kuna orkestris mängivad säravad ja teotahtelised noored muusikud, otsustati, et pealkiri sobib nagu valatult ka kontserdile. Esitatavast kavast rääkides märkis dirigent, et see moodustus ümber Beethoveni seitsmenda sümfoonia. Selle juurde oli orkestril soov leida eesti helilooja avamäng. “Peale otsinguid valisime Lüdigi avamängu-fantaasia nr 1, mis on saanud ka orkestrantide lemmikuks. Meie kavas on tihti ka sooloesitusi – seekord võtsime prantsuse helilooja Séjourné’ teose marimbale ja vibrafonile, kus soleerivad Otsa kooli vilistlased Ivo Lain ja Teodor Hirv­oja,” kõneles Roose.

Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli löökpillide eriala kolmanda kursuse õpilane Marie Luhamäe ütles, et temale meeldib esitada Beethoveni seitsmendat sümfooniat. “Ma ei ole varem ühtegi tema sümfooniat esitanud. See on eriline ja võimas teos. See on auasi, tunne on uhke,” rääkis Luhamäe. Ta soovitas kontserdile tulla, et hea muusika saatel lõõgastuda.

23.10.2020 24.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto