R, 27.01.2023

Eestimaa saab tänavu taas aasta küla, rahvas valib ka oma lemmiku

Kristi Ehrlich
, tegevtoimetaja
Eestimaa saab tänavu taas aasta küla, rahvas valib ka oma lemmiku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Külakiik ja mänguplats.
Külakiik ja mänguplats. Foto: Ants Liigus

Laupäeval toimunud Eesti külaliikumise Kodukant üldkogul kuulutati välja Eestimaa aasta küla valimised.

Kodukandi juhatuse liikme Krista Habakuke sõnul kandideerivad tiitlile möödunud aasta lõpul valitud ja selle aasta alguses valitavad aasta külad kõigist Eesti maakondadest. "Esimeseks märtsiks on kõik kandidaadid selgunud ja mais alustab aasta küla hindamiskomisjon oma ringsõitu," ütles ta. 

Traditsiooniliselt on hindamiskomisjoni tööd juhtinud riigikogu spiiker. Kõik aasta küla tiitlile kandideerivad külad peavad tegema end tutvustava video. Kõigi kandidaatide seast kuulutatakse selle aasta juuli lõpus toimuval Eesti külade maapäeval välja Eestimaa aasta küla, aga juba varem, juunikuus, saab rahvas oma lemmiku valida. 

"Aasta küla on üks meie tänavusi tippsündmusi, sest  aasta 2019 on Kodukandi suursündmuste aasta: juba 26. jaanuaril tuleb kokku teine külavanemate foorum, suvel  kogunevad külad aga  suurele Eesti külade maapäevale, kus aasta küla ka pidulikult välja kuulutatakse," märkis Habakukk.

Maakondadest on oma aasta küla teada Harjumaal ja Pärnumaal,  Järvamaal, Jõgevamaal, Põlvamaal, Tartumaal, Valgamaal ja Võrumaal. 

2019. aastal Eestimaa aasta küla väljakuulutamisega tipnev algatus saab teoks kaheksandat korda. Eestimaa aasta küla valimised toimuvad üle aasta ja iga maakond esitab tiitlile oma aasta küla. 2017. aastal pälvis Eestimaa aasta küla tiitli Läsna-Loobu küla Lääne-Virumaal, küla oli toona ka ERR-i vahendatud rahvahääletusel rahva lemmik. 

Märksõnad
Tagasi üles