L, 3.06.2023

Korteriühistud: omavalitsused peaksid aitama kõnniteedelt lund lükata

BNS
Facebook Twitter
Comments
Korterite liit pahandab kohalike omavalitsustega, kelle tellitud sahk kõnniteedele lumekuhjad tekitab.
Korterite liit pahandab kohalike omavalitsustega, kelle tellitud sahk kõnniteedele lumekuhjad tekitab. Foto: Arvo Meeks

Eesti Korteriühistute Liidu sõnul peaksid kohalikud omavalitsused aitama kinnistuomanikel kõnniteid lumest puhastada, sest olukorras, kus omavalitsuse tellitud lumesahad lükkavad sõiduteedelt kõnniteedele suuri lumehunnikuid, on ülekohtune jätta kõnniteede hooldus pelgalt kinnistuomanike õlule.

"Eesti Korteriühistute Liit on aastaid rääkinud, et kinnistuomanike koorem on lumerohkel talvel, nagu tänavunegi talv, ebaproportsionaalselt suur. Kojamees lükkab kõnnitee korralikult lahti ja juba paar minutit peale puhastamist laiutab kõnniteel suur lumehunnik, sest sahk on mööda sõitnud. Kui sahk lükkab kogu lume sõiduteelt kõnniteele, siis kes vastutab lume äravedamise eest," juhtis korteriühistute liidu juhatuse liige Urmas Mardi täbarale olukorrale tähelepanu.

Nimelt peab teega külgneva maatüki omanik seadusest lähtuvalt tegema kõnniteel lume- ja libedusetõrjet, nii et kõnniteel oleks ohutu liigelda.

"Muidugi on ühistud lumekoristusel väga tublid, kuid panna korteriomanikud läbi ühistu vastutama mitte ainult oma hoovi, vaid ka kinnistuga piirnevate kõnniteede libedusetõrje ja lumerookimise eest - see lisab neile hulga rahalisi kohustusi," märkis Mardi. "Kohalik omavalitsus võiks võtta selle osaliselt enda kanda või siis ühistud teede korrashoiul rahaliselt toetada – graniitsõelmete jagamisest jääb paraku väheks. Kõik need seisukohad on korteriühistud varasemalt ka oma foorumil tehtud ühisavalduses välja toonud."

Eesti Korteriühistute Liit asutati 1996. aastal Rakveres, et esindada ja kaitsta korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ning kohalikul tasandil. Liitu kuulub üle 1400 korteriühistu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles