Päästjad hoiatavad ülekütmise eest

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ahju küttes tuleb vältida ülekütmist.
Ahju küttes tuleb vältida ülekütmist. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kuna ilmateenistus prognoosib lähiajaks jätkuvalt miinuskraade nii öösel kui ka päeval, hoiatavad päästjad ülekütmise eest.

"Külma ilmaga hoiduge ülekütmisest, korsten peab olema puhas ja ärge sulgege siibrit liiga vara. Kui lisasoojuse saamiseks on vaja kasutada elektrilisi radiaatoreid või soojapuhureid, tuleb seda teha mõistlikult, et elektrisüsteemi mitte üle koormata. Soojapuhureid ja radiaatoreid ei tohi riideesemetega kinni katta," soovitab päästeamet.

Täiskasvanutel on viimane aeg lastele meelde tuletada jääohutuse põhitõed, sest jääkirme on juba peale saanud nii mõnigi kraav ja tiik. Jääle on ohutu minna alles pärast paarinädalast pidevat külma, kui jää paksus on vähemalt kümme sentimeetrit. Meeles tuleb pidada seda, et ka siis võib jää olla õhem sildade juures, kõrkjate ümbruses ning allika- ja suubumiskohtades. Samuti on jää tavaliselt nõrgem voolava veega veekogudes. Ka pragude ja lõhedega jää on ohtlik.

"Kindlasti ärge jätke tähelepanuta oma lemmikloomi. Loomad nagu lapsedki ei taju hapra jääga seotud ohtusid ja võivad läbi õrna jää vette vajuda ning iseseisvalt sealt enam välja tulla ei suuda," rõhutab päästeamet.

Märksõnad

Tagasi üles