Detsembrist alates on gripp kustutanud kaheksa inimese eluküünla

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gripp on viinud Eestis sel hooajal hauda 36 inimest.
Gripp on viinud Eestis sel hooajal hauda 36 inimest. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Terviseameti andmetel on alates detsembrist hoolimata kõikidest rakendatud ravimimeetmetest raskekujulise gripi tõttu surnud kaheksa inimest vanuses 35–81 eluaastat.

Kõik lahkunud kuulusid riskirühmadesse: kahel oli raske krooniline haigus, kuue inimese puhul olid mõjutajaks nii rasked kroonilised haigused kui ka kõrge vanus. Andmed nende vaktsineerimise kohta kas puudusid või on kindlalt teada, et inimesed ei olnud vaktsineeritud.

Alates detsembrist viibis seitsmes haiglas intensiivravil kokku 26 inimest vanuses kolm kuni 81 eluaastat, neist 14 olid vanemad kui 65 eluaastat. Kümme intensiivravi vajanut olid vanuses 20–64 aastat, samuti vajasid intensiivravi kaks kolmeaastast last. Kolme inimese puhul puudusid kaasuvate haiguste kohta andmed, kuid kaks neist, lapsed vanuses kolm aastat, kuulusid riskirühma vanuse tõttu. Ülejäänud intensiivravile sattunud kuulusid riskirühmadesse nii vanuse kui ka kaasuvate haiguste tõttu. Andmed intensiivravi vajanute vaktsineerimise kohta kas puudusid või on kindlalt teada, et inimesed ei olnud vaktsineeritud.

E-Tervise SA täpsustatud andmetel on hooaja algusest gripi tõttu haiglaravi vajanud 558 patsienti, kellest 34,1 protsenti moodustasid kuni neljaaastased ja 20,8 protsenti kuni üheksaaastased lapsed. 6,1 protsenti haiglaravi vajanutest olid vanuserühmas 15–19 eluaastat. Tööealiste vanuserühmas on siiani haiglaravi vajanud 84 inimest, mis osakaaluna moodustab 15,1 protsenti. Vanemaealiste osakaal haiglaravi vajanute seas ulatub 24 protsendini.

Haiglaravi vajanute hulgas jätkab tõusu vanemaealiste ja  täiskasvanud patsientide osakaal.

Raskekujuliste gripijuhtude ülevaade põhineb Tartu ülikooli kliinikumi, Ida-Tallinna keskhaigla, Lääne-Tallinna keskhaigla, Tallinna lastehaigla, Põhja-Eesti regionaalhaigla ning Narva ja Viljandi haigla edastatud andmetel.

Terviseamet soovitab grippi haigestumise vältimiseks regulaarselt käsi pesta, haigestunud peaksid tüsistuste ja haiguse leviku vältimiseks kodus püsima.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles