P, 3.12.2023

Algas talude registreerimine avatud talude päevale

Eva Samolberg-Palmi
, Virumaa Teataja peatoimetaja
Facebook
Comments
Avatud talude päeval saab tutvuda maaeluga.
Avatud talude päeval saab tutvuda maaeluga. Foto: HEGE-LEE PAISTE

Tänasest avanes avatud talude veebilehel talude registreerimine 21. juulil toimuvale avatud talude päevale. Avatud talude päev on muutunud populaarseks pereürituseks ja toimub sel aastal juba viiendat korda.

"Mul on hea meel, et avatud talude päev on nii populaarseks kujunenud. See näitab, et selline üritus on eestlastele vajalik. Paljud tunnevad puudust kohaliku toidu ostmise võimalusest ning ei aimagi, et läheduses on mitu talu, kes seda pakuvad. Sama lugu on ka paljude muude toodete ja teenustega. Et maaelu säiliks ja areneks, tuleb linna- ja maainimesed omavahel kokku viia ning avatud talude päev on selleks ideaalne võimalus," sõnas maaeluminister Tarmo Tamm.

"Eestimaa Talupidajate Keskliit (ETKL) tunnustab maaeluministeeriumit järjepidevuse eest ürituse korraldamisel. Meie jaoks on oluline, et talunikele on loodud võimalused näidata oma tootmist ja tegevusi ning selle abil ka teatud moel murda müüte, mis maaeluga paratamatult kaasas käivad," ütles ETKL-i tegevjuhtKerli Ats.

"Loodetavasti leidub ka sel aastal rohkelt põllumehi, kes on valmis oma külalistele selgitama, kuidas kasvatatakse vilja ja karja ning miks tuleb põldudel tõrjuda kahjureid või taimehaigusi. Avatud talude päev on hea viis Eesti inimesi harida ja näidata neile, millest ühe põllumehe tööpäev koosneb," rääkis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo.

"Paljud talud on avaldanud soovi avada oma uksed terveks nädalavahetuseks. Seega palume registreerimisel enda valikust kindlasti teada anda. Samas tuleb meeles pidada, et avatud talude päeva põhipäev on 21. juulil ning sel päeval peaksid külalisi vastu võtma kõik registreerunud talud," rõhutas avatud talude päeva projektijuht Kertu Kärk maaeluministeeriumist. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles