LGBTI festivali toetuse vähendamine viib Rakvere linnavolikogu kohtusse

Festhearti korraldaja Keio Soomelt.

FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Eesti inimõiguste keskus koos Festhearti korraldaja MTÜ SevenBow ja advokaadibüroo Hedman Partnersiga leiab, et volikogu otsus on ebaõiglane, ning kaebab selle kohtusse.

Vastavalt Rakvere linnavolikogu kehtestatud korrale esitas MTÜ Sevenbow Rakvere linnale taotluse ja küsis toetust Festheart 2019 korraldamiseks. Kultuurikomisjon hindas kõiki taotlusi ning leidis, et nende taotlus on asjalik ja planeeritavad tegevused igati toetust väärt, kuid sellest hoolimata otsustas linnavolikogu vähendada MTÜ toetust komisjoni ettepanekuga võrreldes 80 protsenti. Kõik teised toetused kinnitati vastavalt kehtivale korrale ja kultuurikomisjoni ettepanekule.

Seni on kohtus pooleli vaidlus niisuguse samade asjaosalistega juhtumi üle eelmisel aastal.

"Poliitikud sekkuvad taas kultuurirahastusse vastavalt oma eelarvamustele ning kopeerivad autoritaarset idanaabrit," ütles SevenBow esindaja Keio Soomelt.

Eesti inimõiguste keskuse juhataja Kari Käsper ütles, et inimõiguste keskuse jaoks ei ole oluline mitte ainult selle ühe festivali saatus, vaid see, et võim nii riigi kui ka kohalikul tasandil jaotaks raha vastavalt sellele, mis on hea kohalikule kultuurielule, mitte isiklikest eelarvamustest lähtuvalt.

Tagasi üles