Kunda jõhkardid võeti vahi alla

Selle maja viiendalt korruselt Kundas visati aknast alla asfaldile surnuks väike koer Stefani.

FOTO: Vladislav Musakko

Prokuratuuri taotlusel vahistati mehed, kes peksid Kundas naist kurikaga ja viskasid tema koera aknast tänavale surnuks.

Politseinikud pidasid neljapäeval kuriteos kahtlustatavatena kinni 34-aastase ja 31-aastase mehe. Nendele esitati kahtlustus looma suhtes lubamatu teo julmal viisil toimepanemises, kehalises väärkohtlemises ja ähvardamises.

"Mõlemad mehed ei tunnista end esitatud kahtlustustes süüdi.  34-aastane mees ei ole varasemalt kriminaalkorras karistatud, 31-aastane mees on varasemalt kriminaalkorras karistatud," öeldakse ringkonnaprokuratuuri pressiteates.

Meeste vahistamist taotleti Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Liis Vainola sõnul selleks, et välistada kahtlustatavate puhul uute kuritegude toimepanemist, nendest lähtuva ohu ennetamiseks, samuti kriminaalmenetluse tagamiseks. "Vahistamine on vältimatu, kuivõrd puudub igasugune alus arvata, et kergem kriminaalmenetluse tagamise vahend – elukohast lahkumise keeld – või ka vahistamise asendamine elektroonilise järelevalvega võiks hoida isikut eemal uute kuritegude toimepanemisest samavõrra, kui on seda võimalik kindlustada raskeima tõkendi kohaldamisel," selgitas prokurör Vainola.

Prokuratuur taotles meeste vahistamist laupäeval ja Viru maakohtu loal võeti mõlemad mehed kuni kaheks kuuks vahi alla.

Tagasi üles