Maksu- ja tolliamet saadab tänavu maamaksuteate rohkem kui 318 000 inimesele

Kristi Ehrlich
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maamaksuteated jõuavad inimesteni.
Maamaksuteated jõuavad inimesteni. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Maksu- ja tolliamet alustas sel nädalal maamaksuteadete väljastamist. Amet saadab e-kirja, telefoni lühisõnumi või postiga üle 381 000 teate rohkem kui 318 000 inimesele summas 59 miljonit eurot.

Maamaksuteated jõuavad inimesteni eeldatavalt enne tuludeklareerimise perioodi algust ja teadet saab igaüks vaadata ka e-maksuameti/e-tolli kaudu. Kui tuludeklaratsiooniga on inimesel tulumaksu tagasi saada, on deklaratsiooni esitamisel võimalik tagastuse arvelt maamaks mugavalt tasuda.

"Kuna mõnes kohalikus omavalitsuses on suurenenud ka maamaksu määrad ja aasta alguses korrastas maaamet maatükiandmeid, võib sel aastal esineda olukordi, kus nüüdisajastatud andmete alusel arvutatud maamaks erineb eelmiste aastate summast," selgitas maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi.

Maaameti peadirektori asetäitja Triinu Rennu sõnul mõjutab andmete korrastamine maamaksu suurust vaid maatulundusmaa sihtotstarbega maatükkide puhul, mille maamaksu arvutus sõltub kõlvikute koosseisust ja suurusest. Oma maaüksuse andmete muudatustega saab tutvuda maaameti geoportaalis. Kui maaameti geoportaalis nähtavad andmed erinevad omaniku hinnangul olukorrast looduses, siis palub maaamet maaomanikel sellest teatada aadressil kataster@maaamet.ee või helistada infotelefonil 675 0810. Maaamet kontrollib andmed üle, vajadusel parandab need ja teavitab kohalikku omavalitsust.

"Kui kohalik omavalitsus on andmeparandused sisse viinud, siis on võimalik maksu- ja tolliametil väljastada parandatud maksuteade," ütles Liivamägi. Maaandmeid on võimalik kontrollida ka e-maksuameti/e-tolli kaudu iga maatüki juurde lisatud otselingi abil.

"Soovitame andmed üle kontrollida enne märtsi lõppu, sest kui on vajadus maksuteadet muuta, saame seda teha juba enne maksu tasumise tähtpäeva. Nii saab maamaksu tasuda kohe õiges summas ja ei teki vajadust juba makstud summa ümberarvestamiseks või võlalt intressi tasumiseks," lisas Liivamägi.

Kuni 64-eurone maamaks mistahes kohaliku omavalitsuse üksuses asuvalt maalt tuleb sel aastal tasuda ühekorraga 1. aprilliks. Maamaksust, mis ületab 64 eurot, peab tasuma 1. aprilliks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust saab tasuda hiljemalt 1. oktoobriks.

Tagasi üles