Ligi 600 Ühendkuningriigi sõdurit sai Tapal missioonimedalid

Kaitseminister Jüri Luik Tapal missioonimedaleid jagamas.

FOTO: Kaitsevägi

Kaitseväe Tapa linnakus neljapäeval aset leidnud pidulikul rivistusel andsid kaitseminister Jüri Luik ja kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem NATO lahingugrupi Ühendkuningriigi sõduritele üle missioonimedalid.

Luik tänas peagi Eestis teenistust lõpetavaid Yorkshire´i rügemendi sõdureid nende teenistuse eest ja ütles, et Eesti ja Ühendkuningriigi sõdureid seovad tugevad ajaloolised sidemed, mille juured ulatuvad Vabadussõja päevile, kus kuninglikul mereväel oli võtmeroll Eesti vabaks saamisel.

"Te olete viinud koostöö Eesti kaitseväe üksustega uuele tasemele, Yorkshire rügementi on kirjeldatud kui kahe jalaga maas, sihikindlaid sõdureid, kellega on lihtne leida ühist keelt ja kes tunnevad siirast huvi oma relvavendade taktikaliste oskuste ja kodusest erineva keskkonna vastu," ütles Luik ning avaldas lootust, et Eestis saadud kogemused aitavad arendada ka Ühendkuningriigi relvajõudude metsastel aladel sõdimise doktriini.

"Minu ja minu inimeste jaoks te olete siin minu riigi kaitsel ning kui vaja, olete te valmis oma Eesti kolleegide kõrval vastasele vastu astuma. Ma tean, et te teenisite siin hästi ja ma tänan teid selle eest," ütles kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem oma sõnavõtus ja andis tänutäheks lahingugrupi ülemale kolonelleitnant Tom Millerile üle kaitseväe juhataja lipu. Rivistusel said medali ligi 600 Ühendkuningriigi liitlassõdurit tänuks eeskujuliku teenistuse ja silmapaistva koostöö eest lahingugrupi liikmetena.

Praegu Ühendkuningriigi ja Belgia sõduritest koosnev NATO lahingugrupp alustas Tapal teenistust 2017. aasta aprillis ning kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu. Märtsis vahetavad praegu Eestis teeniva Ühendkuningriigi üksuse välja kuninglikud husaarid, kellega saabub Eestisse ka senisest rohkem rasketehnikat, sealhulgas tanke.

Tagasi üles