R, 9.06.2023

Maia Simkin ja Oleg Gross pälvisid Rakvere valla aumärgi

Margus Martin
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Ettevõtja, autospordi suurtoetaja ja EALi juhatuse liige Oleg Gross
Ettevõtja, autospordi suurtoetaja ja EALi juhatuse liige Oleg Gross Foto: Vladislav Musakko

Rakvere vallavolikogu kinnitas tänavu omavalitsuse aumärkide saajad, kelleks on Maia Simkin ja Oleg Gross. Aumärgid anti üle neljapäeval Sõmeru keskusehoones toimunud vabariigi aastapäeva pidulikul tähistamisel.

Selleaastastest aumärgisaajatest on Maia Simkin innukas ja mitmekülgne maaelu edendaja, keda paljud teavad kui üle Eesti populaarse Sõmeru maaelufestivali idee algatajat ja eestvedajat.

Aktsiaseltsi OG Elektra omanik Oleg Gross on Lääne-Virumaa suuremaid tööandjaid, kelle ettevõtte enam kui 1700 töötajast teenib ligi 350 igapäevaselt leiba Rakvere vallas asuvas Tobia tootmiskompleksis. Spordilembene ettevõtja panustab aktiivselt ühiskondlikku ellu, ta on pikki aastaid toetanud väga erinevaid spordi- ja kultuuriüritusi.

"Mõlemad on hästi tegusad inimesed," rääkis Rakvere vallavolikogu esimees Peep Vassiljev. "Maia tegevuste nimekiri on hästi pikk alates sellest samast maaelufestivalist või keskkonna kolmapäevadest. Need on kõik tegevused, millega ta ei peaks oma igapäevases töös tegelikult tegelema. Sama lugu on Olegiga, kes on valla suurim tööandja ja peale selle toetab erinevaid tegevusi."

Peep Vassiljev märkis, et inimeste märkamine on ülioluline. "Kiruda ja hädaldada oskame kõik, aga oskust märgata ka väikeseid asju ja just seda, mida inimesed oma vabast tahtest teevad, on vaja hästi palju," lisas ta. 

Rakvere valla aumärkide andmise traditsioon inimestele, kes on osutanud oma tegevusega vallale silmapaistvaid teeneid, algas tosin aastat tagasi tolleaegses Sõmeru vallas.

Selleaastasel peoõhtul, mis oli avatud kõikidele vallakodanikele ja külalistele, anti lisaks aumärkidele tublimatele üle veel tänuplaadid möödunud aasta heade tegude eest. Kontserdil astus üles vokaalgrupp Mirt.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles