Vabariigi aastapäeval segati Viru-Nigulas riigilipu heiskamise tseremooniat
Lisatud politsei kommentaar

Sündmustesse Viru-Nigulas sekkus politsei.

FOTO: Elmo Riig

Pühapäeva hommikul kihutas Viru-Nigula alevikus kiriku väravate juurde sinine Peugeot' kaubik, mille juht lasi sõidukist valju muusikat, segades nii riigilipu heiskamise tseremooniat.

MTÜ Aasukalda Maa- ja Merepäästekomando juhatuse liige Marge Zaidullin rääkis, et vene keelt kõnelev mees lasi popmuusikat. Lugu, mida vabatahtlik päästja mäletab, oli inglise keeles. "Provokatiivne oli tegu kindlasti," rõhutas Zaidullin. Tema sõnul läks esmalt provokaatorit keelama Kaitseliidu rühmavanem, kes sai vastuseks venekeelset sõimu. Ka pani mees sõiduki ohutuled põlema ega mõelnudki oma tegevust lõpetada. Kui mees ei allunud ka Kaitseliidu kaplani märkustele, kutsus vaimulik kohale politsei.

Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum rääkis, et kaubikujuhi tegevus segas kõnepidajaid. Sohver ise ei olnud kindlasti pärit Viru-Nigula alevikust, teadis vallajuht. Vallbaumi sõnul olid inimesed sellisest provokatiivsest tegevusest väga üllatunud ja häiritud. Varem pole selliseid asju juhtunud.

Vallbaumi sõnul istus noormees tseremoonia lõpus juba politseiautos ja kirjutas ilmselt seletuskirja. Vallajuhi sõnul helistas ta maakonna politseijuhile Tarmo Tammistele, kes lubas teda sündmuste käiguga kursis hoida.

Politsei sai väljakutse Viru-Nigulasse pühapäeval kell 7.48. Korravalvurid tuvastasid, et Peugeot kaubikut juhtis 39-aastane mees, kes ei reageerinud palvetele muusika vaiksemaks panna. Sellest tulenevalt tekkis osapoolte vahel konflikt, mille täpsemad asjaolud selguvad algatatud väärteomenetluse raames. Menetlust alustas politsei karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb avaliku korra rikkumist.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles