Vaheturniiride etapi avamängus tunnistas Tapa Viljandi HC nappi paremust

Vahur Oolup (viskel).

FOTO: Vladislav Musakko

Käsipalli meeste meistriliigas algas vaheturniiride etapp. Esimene kohtumine peeti B-vaheturniiril ehk 5.-8. kohani, kus SK Tapa käsipallimeeskond tunnistas võõral väljakul Viljandi HC nappi, 29:28 (13:11) paremust.

Viljandis algas mäng hea kaitse ja väravavahtide tõrjetöö tähe all, avavärava viskas Tapa poolt Oolup. 10. minutiks olid mulgid palli Mikola Naumi selja taha saanud vaid korra ja Tapa juhtis 4:1. Kui Volodimir Maslak oli kaotusseisu minimaalseks (4:5) vähendanud, jäid mõlemad meeskonnad pea viieks minutiks väravata.

Võõrustajad väljusid väravakriisist esimesena, tegid väikse vahespurdi ning Andrei Hapal viis meeskonna 20. minutil 7:5 juhtima. Tapa jõudis pärast Raimond Himma ja Robert Hiiemaa tabamusi 11:11 viigini, ent Hapal ja Mihkel Lõpp saatsid tiimid puhkama Viljandi 13:11 eduseisul.

Teise pooltunni algul suurendas Mikk Varik mulkide edu esmakordselt kolme väravani, ent meistriliiga parim snaiper Oolup viskas tänavuse hooaja 100. liigavärava, Ivary Volkov lisas ühe ning seis oli 14:13. Veel kaks tabamust Oolupilt tõid 38. minutil tabloole uuesti viigi 16:16.

Ehkki tapalased kaotasid kohe seejärel punase kaardi tõttu tänavu liigas enim kaheminutilisi karistusi kogunud Mihkel Koppelmanni, viis Oolup pärast 23-minutilist pausi külalised uuesti juhtima. Maslak viigistas, kuid siis tabas jälle Oolup, Naum tõrjus karistusviske ning Volkov tegi 43. minutil seisuks 19:17.

Ei aidanud Marko Koksi minutiline mõttepauski, sest Hiiemaa ja Oolup suurendasid vahe juba neljale väravale. Eduseisul 23:20 jäi Tapa kahemehelisse vähemusse ning Sergei Rodjukov, Aleksander Pertelson ja Hapal kasutasid olukorra ära – viimast kümmet minutit alustati nii-öelda nullist.

Rodjukov ja Oolup vahetasid tabamusi, kuid siis tabas alles 16-aastane Mihkel Lõpp kahel rünnakul järjest ja Viljandi juhtis 26:24. Kolm minutit enne lõpuvilet tuli Himma viskest 27:27 viik. Rodjukov viis Viljandi juhtima, Marten Saar viigistas, ent tegi siis eemaldamist väärt vea ning Rodjukovi täpne karistusvise kindlustas 29:28 võidu mulkidele.

Hapal ja Rodjukov olid Viljandi täpseimad mehed seitsme tabamusega. Tapa poolel viskas Oolup pooled (14 väravat) oma meeskonna väravatest, mis tähistas isiklikku skoorirekordit ning jõudis tänavu esimese pallurina 100 liigatabamuseni. Volkov oli täpne viis ja Hiiemaa kolm korda.

Neljapäeval võõrustab Tapa Eesti meistriliiga järjekordses mõõduvõtus Viimsi/Tööriistamarketi meeskonda.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles