iDeal kampaania

Basseinislaalomist kujunes Kadrinas justkui maavõistlus

Kadrina basseinislaalomivõistlust on peetud nüüdseks viis aastat. Süstasportlastel ei avane just tihti võimalust oma võimeid soojas basseinivees proovile panna.

FOTO: Marianne Loorents

Kadrinas viiendat aastat järjest korraldatud rahvusvahelisest basseinislaalomivõistlusest kujunes tänavu omamoodi Eesti ja Läti süstasportlaste maavõistlus.

Huviklubi Nelson eestvedamisel toimuvast jõuproovist on ühtlasi saanud Eesti süstahooaja avavõistlus, kust ei puudu arvukas lätlastest osalejaskond.

Lõunanaabrite hulgas on võistlus muutunud üha populaarsemaks eelkõige seetõttu, et ei Eestis ega Lätis leidu just kuigi palju võimalusi süstaslaalomi harrastamiseks soojas basseinivees. "Nii meil kui ka lähiümbruses korraldatakse võistluseid ikkagi pigem kevadise suurvee ajal – märtsi lõpust mai alguseni," tähendas Nelsoni klubi üks aktiivsemaid süstamehi Ago Kastemäe.

Tema sõnutsi olid lätlased seekord esindatud kahe klubiga, mistõttu moodustasid näiteks meeste süstaklassis starti tulnutest peaaegu kaks kolmandikku lõunanaabrite klubide esindajad.

Kadrina rahvusvahelise basseinislaalomi parima tulemuse eest kandis hoolt Toms Karlivāns meeste süstaklassis: Valmiera klubi Vidzeme sportlane läbis raja 40,7 sekundiga. Samas klassis saavutas teise koha võidumehe klubikaaslane Kaspars Pakers ning kolmandaks tuli Tarmo Peiker süstaslaalomiklubist Pirita.

Naiste süstaklassis oli võidukas Külli Raudsalu (Nelson), kellele järgnesid Enija Laksa (Baldone) ja Marianne Klopets (Veeslaalom). Veel üks Nelsoni klubi liige Anu Aleste tegi samas klassis neljanda tulemuse.

Meeste kanuuklassis polnud vastast Argo Raudsalule Nelsonist. Tema klubikaaslane Ago Kastemäe võitis meeste süstaklassis üle 50-aastaste vanuseklassis esikoha ja oli üldarvestuses kaheksas. Juunioride klassis tuli Agur Kastemäe kuuendaks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles