Tapa tankitunnel valmib hiljemalt järgmise aasta suvel

Tapa tankitunnel hakkab välja nägema umbes selline.

FOTO: Kaitseinvesteeringute Keskus

Pärnu–Rakvere–Sõmeru maantee alla rajatakse Tapa linna piirile tunnel, teatas riigi kaitseinvesteeringute keskus. Seda hakkab kasutama kaitseväe rasketehnika, mis liigub polügooni ja Tapa sõjaväelinnaku vahel. Rajatis valmib hiljemalt järgmise aasta suvel.

Lisaks viaduktile ehitatakse veidi üle kilomeetri pikkune teelõik kaitseväe Tapa linnakute vahele. Uus polügoonitee vana kaitseväelinnaku, lasketiiru ja turbaraba ning Tapa–Lehtse maantee ääres on juba peaaegu valmis, puudub veel raudteeülesõit.

"Kahetasandiline ristmik suurendab ohutust ja aitab kokku hoida transpordikulusid," lausus kaitseinvesteeringute keskuse kõneisik Ingrid Mühling. "Projekt on kavas ellu viia lähiajal koostöös maanteeametiga, kes on hanke korraldaja. Projekti rahastavad kaitseinvesteeringute keskus ja maanteeamet koos. Ehituslepinguni on kavas jõuda esimesel poolaastal, ehitus valmib hiljemalt järgmise aasta suvel."

Sel aastal valmib lõplikult ka teelõik Tapa vanast linnakust kaitseväe keskpolügoonile kogupikkusega 4,5 kilomeetrit. Valmis ehitatakse ka raudteeülesõit. "See tuleb samatasandiline ning ülesõit reguleeritakse fooride, tõkkepuude ja väravatega. Ülesõit jääb avalikule liiklusele suletuks ja on mõeldud vaid riigikaitselisi ülesandeid täitvatele sõidukitele," lausus Ingrid Mühling.

Tagasi üles