Lääne-Viru Omavalitsuste Liit kutsub tunnustama parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid

Konkursi "Aasta õpetaja 2018" võitjad: paremalt neljas aasta õppur Erik Rüütel ja kaheksas aasta klassiõpetaja Malle Mager.

FOTO: Greete Kempel

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) kutsub üles esitama kandidaate üleriigilise tunnustussüsteemi "Eestimaa õpib ja tänab" konkursile, mille eesmärk on tunnustada ja tutvustada üldsusele Lääne-Viru maakonna haridustöötajate tegevust, selgitada tehtud töö tulemuste põhjal välja maakonna haridustöötajaid, kes on oma töös saavutanud väljapaistvaid tulemusi ja pälvinud kolleegide, õpilaste ja lastevanemate lugupidamise.

VIROL-i tegevdirektori Sven Hõbemägi sõnul on maakondlik konkurss seotud üleriigilise konkursiga. Laureaadid valitakse kolmeteistkümnes üleriigilises ja kolmes maakondlikus kategoorias. Hõbemägi sõnul on sellel aastal maakondlikult ja üleriigiliselt üks kattuv kategooria, milleks on elutöö kategooria.

"Kuna üleriigilise elutööpreemia tunnustuse eesmärk on tunnustada riiklikult silma paistnud haridustöötajaid, on meie soov tunnustada meie maakonna tasandil pikaajaliselt maakonna haridusse panustanud inimesi ning seega saab sellesse kategooriasse kandidaate esitada nii üleriigiliselt kui ka maakondlikult," selgitas Hõbemägi.

Sel aastal on üheks aasta õpetaja konkursi kategooriaks aasta kooli konkurss, mille eesmärk on näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes kui kohta, kus tegutsetakse ühiselt ka õppetöö väliselt, kus hinnatakse koostööd ning kus valitsevad üksteist toetavad suhted. Eesti parim üldhariduskool selgub žürii ja rahvahääletuse tulemusel ning kuulutatakse välja 31. mail "Terevisiooni" erisaates.

Kandidaate üleriigiliselt tunnustatud kategooriate auhindadele saab esitada 18. aprillini haridus- ja teadusministeeriumi veebilehel aadressil www.hm.ee/gala, kust leiab ka tunnustamisstatuudid.

VIROL-i moodustatud maakondlik komisjon valib igasse kategooriasse (välja arvatud kategooriad aasta õppejõud, riiklik elutööpreemia ja aasta kool) esitatud kandidaatide seast ühe kandidaadi esitamiseks üleriigilisele komisjonile. Komisjoni esitatud kandidaat on ka laureaat vastavas kategoorias Lääne-Virumaal, selgitas Hõbemägi.

Komisjoni kuuluvad VIROL-i hariduskomisjoni, Lääne-Virumaa Haridustöötajate Liidu, Lääne-Viru Koolijuhtide Ühenduse, Lääne-Viru Haridusjuhtide Liidu, Lääne-Virumaa Alushariduse Juhtide Liidu, Lääne-Virumaa õpilasesinduse ning maakondlike ainesektsioonide esindaja.

Kandidaate maakondlikele täiendavatele kategooriatele saab esitada samuti 18. aprillini ja seda saab teha aadressil https://www.virol.ee/uleriigilise-tunnustussusteemi-eestimaa-opib-ja-tanab-laane-viru-maakondliku-konkurss

Tagasi üles