Siret Kotka-Repinski asub keskerakonna juhatusse

Siret Kotka-Repinski.

FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Keskerakonna juhatuse uueks liikmeks saab Raimond Kaljulaidi lahkudes riigikogu liige ja Lääne-Virumaa keskerakondlaste juht Siret Kotka-Repinski.

Kotka-Repinski sõnas, et iga erakonna eesmärk peab olema oma valijate eest seismine, mistõttu ta toetab juhatuse otsust alustada konsultatsioone Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaaga võimaliku võimuliidu tekkeks.

Kotka-Repinski lausus, et mõistab täielikult, miks võimalik võimuliit EKRE ja Isamaaga tekitab erakonnas väga erinevaid arvamusi ja kriitikat, kuid enda häält saab kuuldavaks teha vaid ühise laua taga istudes ja murekohti arutades. "Seetõttu tuleb ka keskerakonnal vaagida kõiki võimalusi, kas ja kuidas täita seda ootust, millest valijad meile oma häältega märku andsid – olgu need sotsiaalvaldkonna või haridusküsimused, Eesti inimeste sissetulekute tõus või julgeolek. Olulisi eesmärke saab ellu viia eelkõige valitsuses," tõi Kotka-Repinski välja, et iga erakond peab töötama oma valimislubaduste täitmise nimel.

Tema hinnangul ei saa enne esialgseid konsultatsioone väita, nagu ei tooks võimalik valitsus keskerakonna, EKRE ja Isamaaga riigijuhtimisse positiivseid muutusi. "Ühelgi erakonnal ei ole täna võimalust üksi oma programmi ellu viia. Selleks tuleb otsida koostöövõimalusi ning esialgsed konsultatsioonid alles näitavad, kas ja mil moel on erakonnad valmis ka järeleandmisi tegema. Põhimõte, et iga Eesti inimene peab olema hoitud, on igal juhul kõige olulisem ning sellest ei saa taganeda," rääkis ta.

Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid andis teisipäeval teada, et loobub juhatuse liikme kohast, sest erakond alustas konsultatsioone EKRE ja Isamaaga.

Tagasi üles