L, 10.06.2023

Homme kirjutatav Vikerraadio e-etteütlus on laulupeoteemaline

BNS
Facebook Twitter
Comments
Emakeelepäev.
Emakeelepäev. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Inimesed kirjutavad neljapäeval peetaval emakeelepäeval e-etteütlust Vikerraadios etteloetava laulupeoteemalise teksti järgi.

Laulupeoteemaline e-etteütluse tekst loetakse Vikerraadios ette kell 10.30 ja kuuldu tuleb kirjutada kodulehel vikerraadio.ee etteütluse aknasse. Etteütluse leht aktiveerub neljapäeva hommikul pool tundi enne selle algust.

Etteütlust loetakse ette kella 11-ni, tulemused selguvad juba kell 12.15 algavas “Uudis+” saates ning pannakse üles ka Vikerraadio kodulehele. ERR-i uudisteportaalis näeb raadioeetriga samal ajal etteütlust videopildis, et huultelt teksti lugedes saaksid etteütlust kaasa teha ka vaegkuuljad. Vikerraadio eetris loeb etteütluse teksti ette Kaja Kärner, videos esitab teksti Margus Saar.

Kuigi tegemist on võistlusega, on etteütlus võimalus igal inimesel enda keeletäpsus proovile panna, sest avalikustamisele tulevad vaid võitjad ja individuaalseid tulemusi saab igaüks ise lehel järele vaadata. Etteütluse käigus tekkinud küsimusi on võimalik neljapäeval kella 13–16 täpsustada keelenõuande telefonil 631 3731.

Vikerraadio etteütluse võistlus toimub viies kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Eriauhind on mõeldud parimale nutiseadmega kirjutajale, tänavu märgitakse auhinnaga ära ka noorim ja vanim osaleja ning vaegkuuljate kategooria võitja.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles