Kiri: noorte Tugila toetab Lääne-Virumaa noori ka alanud aastal

Kiri lugejalt.

FOTO: Kamilla Selina Lepik

Eesti maakondadele selgus hiljuti hea uudis, et Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse loodud Noorte Tugila programm jätkub riigi toel tänavu 13 maakonnas. Noortel, kes ei õpi ega tööta, on jätkuvalt võimalik oma kodukandis tuge saada. Lääne-Virumaal saavad noored pöörduda Tapa, Rakvere linna ja Rakvere valla tugilate poole.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kui Noorte Tugila riiklik programm 2015. aasta novembris käivitus, oli eesmärk kolme aasta jooksul üles leida ja aidata tagasi tööle või kooli tuhandeid 15–26-aastaseid mittetöötavaid ja -õppivad noori. Esialgsel hinnangul oli Eestis ligi 24 000 noort, kes olid mitmesugustel põhjustel aktiivsest elust kõrvale jäänud.

Sihtrühma kuulusid ka kolmeaastase lapsega kodus olevad vanemad, kes pooleli jäänud haridustee tõttu kuulusid riskirühma. Samuti olid valimis need noored, kes hooldasid oma pereliikmeid, ajateenistusest tulnud või välismaalt tagasi pöördunud noored, kes polnud oma otsust edasise kohta veel teinud. Suurem osa noori aga olid niisugused, kes olid jätnud kooli pooleli või alles otsisid, mida valida.

Tagasi üles