Tapal vahetus liitlaste lahingugrupi Ühendkuningriigi üksus  

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tapal vahetus liitlaste lahingugrupi Ühendkuningriigi üksus.
Tapal vahetus liitlaste lahingugrupi Ühendkuningriigi üksus. Foto: Randolf Reiljan

Eile toimus Tapal pidulik rivistus, mille käigus andis Yorkshire'i rügement vastutuse üle uuele, kuninga husaaride rügemendile.

"Meid ootab ees põnev väljakutse integreeruda 1. jalaväebrigaadi koosseisu. Kindlasti õpime koostööd tehes nii teilt kui teiega üheskoos ning omandame kogemusi, mida pakub siinne keskkond," ütles liitlaste lahingugrupi uus ülem kolonelleitnant Gus Tilney.

Uus rügement on oma eripäralt raskesoomusüksus, mis tähendab siinse tehnikapargi täienemist tankide näol. Nagu ka teistesse Suurbritannia üksustesse, kuulub kuninga husaaride rügemendi tehnikaparki tank Challenger 2, mis on antud üksuse pearelv.

Kuninga husaaride rügemendi (The King's Royal Hussars regiment) enda ajalugu ulatub kolmesaja aasta taha. Oma tegevusaja jooksul on see asunud nii Põhja-Iirimaal kui ka Kanadas ning teenistusülesandeid on täidetud viimaste kümnendite jooksul Saksamaal, Bosnia ja Hertsegoviinas, Kosovos ja Iraagis.

Tapal vahetus liitlaste lahingugrupi Ühendkuningriigi üksus.
Tapal vahetus liitlaste lahingugrupi Ühendkuningriigi üksus. Foto: Randolf Reiljan

Praegu teenib Tapal paiknevas lahingugrupis üle 1000 kaitseväelase. Lahingugrupi moodustavad Ühendkuningriikide kuninga husaaride rügement ja Belgia kuningriigi kontingendi sõdurid. 

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriik on Ühendkuningriik, panustavad riigid Prantsusmaa ja Taani. Tapale saabus esimene lahingugrupp 2017. aasta aprillis.

Tagasi üles