Tublid pärandihoidjad said töö eest tänukirjad

Lahemaa rahvamuusikud esinemas Eesti vabaõhumuuseumis.

FOTO: Peeter Langovits

Rahvakultuuri keskus tunnustas pärandikandjaid ja -hoidjaid Tallinnas Kultuurikatlas tänuüritusel “Pärand elab!”, kus oma kogukonna vaimset kultuuripärandit esitlesid kogukondade eestvedajad mitmelt poolt üle Eesti.

Tunnustati pärandihoidjaid ning neid, kes kogukondade vaimse pärandi on kandnud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse.

Lääne-Virumaa rahvakultuuriedendajatest pälvisid vaimse kultuuripärandi osakonna tunnustuskirja “Tubli tegija” ja meene Igor Tõnurist, Pilvi Lepiksoo, Kadri Mägi, Kai Tingas, Viivi Voorand, Kadrina Kadrid, Lahemaa Rahwamuusikud ja Tink-Tingadi.

“Täname teid olulise panuse eest eesti kultuuri hoidmisel ja pärandi väärtustamisel ning kandmisel. Kõige tähtsam on inimene. Kui meie hoolime vaimsest pärandist, siis märkavad ja hoolivad sellest ka teised,” ütles rahvakultuuri keskuse direktor Kalle Vister oma tänukõnes.

Nimistu avati 2010. aastal veebikeskkonnas ja sinna on tehtud 106 sissekannet üle Eesti, millega on seotud 64 sissekande koostajat, 52 pärandikandjat üksikisikuna ning 25 asutust ja ühendust.

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu on avatud kõigile Eesti kogukondadele oma vaimse kultuuripärandi tutvustamiseks.

Tagasi üles