Kevadnäitus vaatab linnaruumi

FOTO: Arvet Mägi

Rakvere Galerii kutsub kunstnikke avatud pilguga vaatama linnaruumi ja ka kodupaika väljaspool linna ning kuulutab kevadnäituse teemaks “Mis linn/maakond see on?”.

Kuna avalik ruum ja kunst peavad kuuluma kokku ning kunstiteose tellimise seadus näeb ette ehituskuludest ühe protsendi eest kunsti tellimise avaliku otstarbega hoonesse, kutsuvad Rakvere Galerii eestvedajad Raivo Riim ja Riho Hütt kunstnikke mõtisklema, kuidas on Rakvere linnas ja Lääne-Viru maakonnas lood selle seadusega.

Kerkivad siin ju uued koolimajad, Pärdi keskus, Vallimäe lava, uue näo saab Pikk tänav.

Riho Hütil on idee: meie kunstnikud loovad pidevalt uut ja põnevat kunsti, mis tihti galerii seinte vahelt kaugemale ei jõua, aga äkki saaks kunsti ja avaliku ruumi kokkupuuteile hoogu anda.

“Kunst peaks kohe meid ümbritsevasse ruumi jõudma. Selleks võiksid kunstnikud avaramalt ringi vaadata ja ise oma töödele linnas-vallas-maakonnas kohta otsida. Ja siis võibki 2019. aasta kevadnäituse teose luua enda leitud ruumi jaoks!” rääkis ta.

Kui see lennukas idee tundub aga liiga maast lahti kiskuvat, soovitavad galeriimehed vaadata avatud pilguga enda ümber, et kritiseerida ja nõudlikult küsida, miks loomeinimesed lahkuvad Rakverest, miks julgeid ideid – Rakvere kuulsad “jõulukuused”, Festhearti filmifestival, meeste tantsupidu – tambitakse jalge alla ja miks on muutunud väge täis linn ennast täis eneseimetlejaks.

Mõtisklemiseks ja teoste loomiseks on aega terve kuu, näitus “Mis linn/maakond see on?” avatakse 23. aprillil. 

Tagasi üles
Back